MojAndroid

IMAX práve oznámil, že v Európe otvorí svoje prvé VR centrum. Dohodol sa so spoločnosťou Odeon & UCI Cinemas Group, jedným z najväčších kino reťazcov v Európe, a v budove ich kina v Manchestri nechá ľudí hrať hry, pozerať filmy, či vzdelávať sa vo virtuálnej realite. Nejde pritom o prvé VR centrum spoločnosti IMAX, no ide o prvé centrum tohto charakteru v Európe. Vedenie spoločnosti potvrdilo, že ak o centrá tohto typu bude záujem, tak ich bude postupne otvárať ešte viac. Najnovšie plány zahŕňajú 6 nových pobočiek v Japonsku, Číne, na Strednom Východe a v západnej Európe. Nové centrum vyrastie aj v americkej metropole Los Angeles.

starvr-headset-e3-2016-starbreeze-5

Náš tip
Nebavia vás strieľačky vo VR? Skúste upokojujúcu hru Luna

IMAX ešte presne nevie, aký typ VR obsahu chce ukazovať vo svojich nových centrách, a tak ich aktuálne využíva na akési testovanie. “Budeme tieto pilotné prevádzky využívať na testovanie niekoľkých faktorov, vrátane celkovej spokojnosti zákazníkov, nastavovania cien lístkov, či výber VR obsahu.” Ak sa VR centrá osvedčia, IMAX ich chce postupne spustiť na celom svete. Na premietanie virtuálnej reality používa IMAX okuliare StarVR, ktoré vyrába Acer v spojení so spoločnosťou Starbreeze. Jedno VR premietanie trvá 5 až 15 minút a ľudia v ňom budú už čoskoro vidieť aj snímky od známych filmových štúdií. IMAX VR centrá sú tiež výnimočné vo svojej modularite, ktorá im umožňuje jednoducho prispôsobovať prostredie kina téme virtuálnej prezentácie.

Zdroj: TheVerge, 2, foto: RoadToVR, BlackNation

12.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+