MojAndroid

Na poslednom stretnutí AndroidRoadshow v Banskej Bystrici si mnohí z vás vyskúšali hneď dve formy virtuálnej reality. Okrem Oculus Rift ste mali možnosť okúsiť aj novinku HTC Vive. Tá mnohých vás skutočne zaujala a najväčším trhákom bola akčná strieľačka, kde ste súperili s nepriateľmi vo vesmíre. To je prípad mnohých fanúšikov virtuálnej reality, ktorí uprednostňujú takýto herný žáner. Neplatí to ale o všetkých a niekto si radšej zahrá pokojnú hru s príjemným prostredím. Takou je aj novinka s názvom Luna.

Hra sa odohráva v alternatívnom vesmíre, v ktorom je uväznený malý vtáčik. Ten však stratil pamäť a vašou úlohou bude pomôcť mu znovu si spomenúť na všetky zaujímavé veci, ktoré pozná. To dokážete riešením logických hádaniek. Keď sa vám to podarí, vtáčik si znovu spomenie na daný objekt a vy budete môcť túto vec znovu umiestniť do jeho domova. Vďaka tomu budete takto postupne znovu vytvárať toto prostredie a dopĺňať ho o rôzne predmety, rastliny a živočíchy.

Hra bude dostupná pre zariadenie Oculus Rift a bude jednou z prvých, ktorá bude čerpať výhody dotykových ovládačov. Neskôr by ale hra mala byť dostupná aj pre ďalšie zariadenia s virtuálnou realitou, a tak si ju budú môcť vyskúšať aj fanúšikovia konkurencie.

Zdroj: Engadget

10.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+