MojAndroid

Heasdet s virtuálnou realitou HTC Vive už prichádza k prvým zákazníkom, na čo reagovala aj spoločnosť IKEA. Tá predstavila novú hru, resp. interaktívny nástroj pre virtuálnu realitu s názvom IKEA VR Experience. Hra je dostupná v obchode Steam a umožňuje majiteľom headsetu HTC Vive pohybovať sa vo virtuálnej kuchyni, namodelovať si ju podľa vlastných predstáv a vyskúšať, ako bude celá miestnosť vyzerať.

Náš tip
RECENZIA | Lampa a podložka s bezdrôtovým nabíjaním od IKEA

IKEA VR Experience

Funkcie aplikácie sú ale aktuálne pomerne obmedzené. Používatelia budú mať na výber niekoľko farieb pre skrinky a zásuvky troch rozličných kuchýň a pozrieť sa na ne budú môcť z pozície dospelého človeka alebo dieťaťa. IKEA okrem toho už teraz ponúka vlastné nástroje na vytvorenie a vyskúšanie dizajnu v niektorých miestnostiach, no nový nástroj pre HTC Vive všetky tieto možnosti ešte nemá. Postupom ačasu by sa to ale mohlo zmeniť, čo naznačuje aj samotná švédska spoločnosť, ktorá predpokladá, že virtuálna realita bude v budúcnosti zohrávať kľúčovú úlohu pri kúpe nových produktov. Nástroj IKEA VR Experience si môžete zdarma stiahnuť z obchodu Steam a používať na okuliaroch HTC Vive. Aplikácia bude priebežne aktualizovaná, pričom ukončenie testovacej fázy by malo nastať na konci augusta.

Zdroj: IKEA via The Verge

5.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+