MojAndroid

IKEA len nedávno do svojho portfólia zaradila najnovší nábytok s integrovaným bezdrôtovým nabíjaním. Konkrétne sa v ponuke tohto výrobcu nábytku a rôznych doplnkov na bývanie objavilo niekoľko nočných stolíkov, lámp a podložiek, ktoré je možné použiť nielen ako moderný doplnok domácností, ale aj na nabíjanie vášho smartfónu alebo tabletu. V redakcii sme testovali pracovnú lampu RIGGAD a podložku NORDMÄRKE.

     IKEA-bezdrotove-nabijanie-4

RIGGAD je pracovná lampa, ktorá je už pri prvom pohľade charakteristická svojou jednoduchosťou. Zložená je z troch pohyblivých kĺbov, ktoré zaručujú dobru polohovateľnosť. Samotné tienidlo je mimimalistické a zvrchu obsahuje tlačidlo pre zapnutie alebo vypnutie LED žiarovky. Lampa je vyrobená z kovu a je bielej farby, ktorú na podstavci a vypínači dopĺňa brezové drevo.

Podstavec je to, čo je na tejto lampe najzaujímavejšie. Od iných sa totižto odlišuje integrovaným bezdrôtovým nabíjaním v štandarde Qi, ktorý je dnes s obľubou používaný u väčšiny výrobcov smartfónov. Miesto, kde je potrebné položiť zariadenie je označené krížikom z gumy, ktorá má slúžiť aj ako protišmyková podložka. Maximálny výkon bezdrôtového nabíjania je 5W. Z podstavca inak vystupuje ešte jeden USB konektor s 10W výstupom, ktorý poslúži na nabíjanie prostredníctvom kábla. Ten svojim výkonom odpovedá väčšine dnešných nabíjačiek.

IKEA-bezdrotove-nabijanie-2

Lampa RIGGAD je inak príjemným doplnkom každého pracovného stola alebo nočného stolíka. Svojim dizajnom si možno nezíska každého, no určite si nájde veľa priaznivcov. Bezdrôtové nabíjanie je rýchle a nijako sa neodlišuje od iných Qi nabíjačiek. Konkrétne sme ho porovnávali s originálnou bezdrôtovou nabíjačkou od Samsungu, pri ktorej bola rýchlosť nabíjania totožná. Cenový rozdiel medzi originálnou nabíjačkou a lampou od IKEA nie je veľký. Zatiaľ čo nabíjačku od Samsungu kúpite od 36 eur, za lampu dáte 54,90 eur.

IKEA-bezdrotove-nabijanie-1

Druhým testovaným zariadením bola podložka s troma nabíjacími podstavcami, ktorá ponúka totožné vyhotovenie a konštrukčné spracovanie. Taktiež ostatné technické parametre sú v podstate rovnaké. Výhodou podložky je, že súčasne dokáže nabíjať až tri zariadenia. Jej cena je 59,90 €.

IKEA-bezdrotove-nabijanie-5

IKEA k bezdrôtovým nabíjačkám predáva aj špeciálne obaly, ktoré môžu funkciu bezdrôtového nabíjania sprístupniť aj pre Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3 alebo iPhone 4/4s, či iPhone 5/5s. Celú ponuku nájdete v katalógu na stránke IKEA, prípadne priamo na predajniach v sieti predajcu.

25.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+