MojAndroid

Google ešte začiatkom júla informoval o odkúpení spoločnosti Songza, ktorá ponúka služby spojené s výberom piesní a vytváraní playlistov podľa používateľových návykov a preferencii. Internetový gigant jej funkcie teraz implementoval do cloudového prehrávača Hudba Google Play, ktorý je súčasťou najnovšieho Androidu 5.0 Lollipop. Dostupný je na stiahnutie aj pre ostatných, a to prostredníctvom inštalačného súboru APK.

Náš tip
Hudba Google Play Naplno už aj na Slovensku. Prvých 30 dní je zdarma

Nový hudobný prehrávač Google Play Music teraz disponuje aj novým prepracovaným prostredím, ktoré prichádza v štýle Material dizajnu. Všetko teraz vyzerá úhľadnejšie a prehľadnejšie. Dôležitejšou je však podpora samotného návrhu playlistov podľa nálady a aktivít používateľa. V ranných hodinách vám teda Play Music navrhne playlisty vhodné na rozbeh v práci, pri cvičení budete môcť počúvať motivačné piesne a keď budete mať zlú náladu, dokáže vás vlastným návrhom piesní povzbudiť. To všetko vďaka technológiám a dátam, ktoré Google získal odkúpením spoločnosti Songza.

Poznámka: Návrh piesní na základe aktivít je zatiaľ dostupné len pre USA a Kanadu.

Play Music - new recommendations - Web

Google kvalitou poskytovaných služieb na poli hudobných služieb pomerne zaostáva. Podobné funkcie návrhu skladieb a playlistov obsahuje konkurencia už dávno, a tak sa dá povedať, že spoločnosť len doháňa to, čo zameškala v minulosti.

Zdroj: google 

22.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+