MojAndroid

Služba Hudba Google Play je na Slovensku dostupná od marca, a teda ešte nemá až takú dlhú tradíciu, ako v iných častiach sveta. Tam zažili pred dvomi rokmi situáciu, ktorá sa opakuje aj teraz. Google sa totiž rozhodol, že obmedzí maximálny počet zariadení, ktoré si môžete zo služby odhlásiť. Teraz je možné zo služby odstrániť iba štyri zariadenia ročne, zatiaľ čo prihlásiť si ich môžete dokopy desať.

Takéto obmedzenie pre svoju hudobnú službu vyskúšal internetový gigant aj v roku 2012. Vtedy sa však novinka stretla s veľkým odporom a Google bol napokon nútený vrátiť všetko do pôvodného stavu. Dôvod nie je jasný, ale spoločnosť znovu zaviedla toto obmedzenie a opäť je možné v priebehu jedného roka odhlásiť si zo služby iba štyri zariadenia. Pokiaľ dosiahnete tento limit, webová verzia služby vám túto skutočnosť oznámi. Mobilná aplikácia však na to neupozorní, preto musíte byť opatrní a každé prihlásenie a odhlásenie zariadenia by ste si mali odteraz dobre premyslieť.

hudba-google-play-odhlasenie

Limit pre celkový počet pripojených zariadení zostáva nezmenený, a tak môžete službu využívať v jednom momente na maximálne desiatich smartfónoch alebo tabletoch. Službu Naplno (Play Music All Access) však môžete využívať iba na štyroch zariadeniach. Ak dosiahnete oba tieto limity, dostanete sa do situácie, kedy možno až rok nebudete môcť pripojiť k službe nové zariadenie.

hudba-google-play-odhlasenie-2

Väčšina užívateľov však za rok nevystrieda takýto počet zariadení a teoreticky by im uvedené limity mali stačiť. To by platilo iba v prípade, že zoznam zariadení pripojených k službe by fungoval. Skutočnosť je ale iná a Hudba Google Play považuje zariadenie za nové aj vtedy, keď na ňom obnovíte výrobné nastavenia či nainštalujete novú ROM. Razom sa tak limit desiatich zariadení a štyroch odhlásení stáva oveľa jednoduchšie dosiahnuteľným aj pre viacerých užívateľov. Čo je ešte horšie, aplikácia si niekedy sama od seba zmyslí, že ste pripojili nové zariadenie a do zoznamu pridá duplikát už existujúceho smartfónu alebo tabletu. Limity tak môžete dosiahnuť bez vášho akéhokoľvek zásahu.

Google tak v podstate vytvoril limity pre počítadlo zariadení, ktoré nefunguje správne. Je pravdepodobné, že znovu sa stretne s odporom užívateľov, ktorí chcú jednoducho počúvať svoju obľúbenú hudbu a nechcú pri tom myslieť na to, či si tento rok ešte môžu kúpiť nové zariadenie alebo jednoducho obnoviť továrenské nastavenia na smartfóne alebo tablete.

Redaktori z portálu Android Police kontaktovali v tejto súvislosti predstaviteľa spoločnosti Google. Ten uviedol, že na požiadanie je možné vymazať celý zoznam autorizovaných zariadení, pričom tento proces trvá približne 24 hodín. Východisko teda existuje, no je pomerne nepohodlné a vyžaduje si kontaktovať Google cez ich stránku podpory pre užívateľov.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Android Police

8.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+