MojAndroid

Americký internetový gigant Google dnes oznámil novú aktualizáciu Android, iOS a webovej aplikácie Hudba Google Play. Prinesie novší dizajn a pokročilé strojové učenie pre zobrazenie relevantného obsahu. Algoritmus programu analyzuje, kde sa práve nachádzate, čo robíte, aké je počasie a ostatné faktory, aby vám pripravil playlist stvorený podľa vašej nálady.

Google vo svojom blogovom príspevku napísal: “Keď sa prihlásite, tak poskytneme personalizovanú hudbu na základe toho, kde ste – relaxujete doma, dobíjate batériu v práci, niekam prichádzate, ste v lietadle, objavujete nové miesta a všetko ostatné. Vaša workoutová hudba je pripravená, keď vstupujete do posilňovne, sountracky západu sa vám začnú prehrávať hneď ako obloha zružovie a melodická hudba zvýši vašu pozornosť v knižnici.”

Vždy keď obnovíte váš home screen, tak sa playlist aktualizuje podľa vašich minulých hudobných zvykov. Aplikácia sa bude dať použiť aj offline. Algoritmus rozpozná, keď nie ste pripojení k internetu a automaticky vytvorí playlist podľa toho, čo ste naposledy počúvali.

Hudba Google Play sa tak stáva ďalšou aplikáciou, ktorá využíva strojové učenie. Aktualizáciu bude Google postupne uvoľňovať v priebehu tohto týždňa v 62 krajinách, kde je táto služba dostupná.

Zdroj: Endgadget

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
14.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+