MojAndroid

Kvalitné smart hodinky sa nezaobídu bez kvalitného operačného systému a atraktívneho používateľského rozhrania. Lite OS od Huawei je práve takýmto systémom. Keďže si ho vyvíja spoločnosť samostatne, samozrejmosťou je skvelá optimalizácia, ktorej výsledkom je okrem iného aj výborná výdrž na jedno nabitie.

Ciferníky alebo ako si zmeniť dizajn hodiniek

Ciferník v hodinkách je akousi ich domovskou obrazovkou. Môže byť jednoduchý, ktorý neobsahuje žiadne informácie navyše, iba aktuálny čas, prípadne dátum. Avšak k dispozícii sú aj také, ktoré dokážu zobraziť aktuálny tep, počasie, prejdené kroky a množstvo ďalších užitočných informácií.

Huawei Watch GT 2 Pro

Vďaka širokej ponuke ciferníkov budú hodinky skvelým doplnkom k akejkoľvek príležitosti. Na výber je z viac ako 40 dizajnov a ako pozadie je dokonca možné nastaviť aj vlastnú fotografiu. Každý dizajn je unikátny a dokáže zobraziť iné informácie. Výber je len na používateľovi.

Ako si prispôsobiť ciferníky podľa seba

V smartfóne stačí vojsť do aplikácie Huawei Zdravie a ťuknúť na “zariadenia” v dolnej časti obrazovky. Do menu ciferníkov sa dá dostať dvoma spôsobmi:

  1. Kliknutím na Ciferníky v časti Odporúčané
  2. Pomocou nastavení po kliknutí na Ciferníky a následne na Viac

Menu ciferníkov obsahuje rôzne dizajny, ich stav a možnosti. Ciferníky sú rozdelené do niekoľkých kategórií podľa toho či ich máte nainštalované alebo nie.  Tu je možná aj ich aktualizácia. V prípade, že sa vám nejaký ciferník páči a nainštalovaný nie je, jednoducho si ho zdarma nainštalujete.

Následne stačí kliknúť na konkrétny ciferník. Zobrazí sa jeho veľkosť a krátky popis. Následne už len stačí ťuknúť na “nastaviť ako predvolený” a zobrazí sa na hodinkách.

Aké je ovládanie hodiniek?

Je to veľmi jednoduché. Na všetko slúži dotykový OLED displej v spolupráci s dvoma hardvérovými tlačidlami na pravom boku zariadenia. Posúvaním prsta na domovskej obrazovky doprava alebo doľava sa dostanete do widgetov. Ich poradie je samozrejme možné upraviť, môžete si pridať len tie, ktoré potrebujete.

Na vstup do menu aplikácií slúži vrchné hardvérové tlačidlo. Jeho stlačením kdekoľvek v systéme či aplikácii sa dostanete na domovskú obrazovku. Ak sa potrebujete vrátiť o krok späť, stačí v aplikácii potiahnuť prstom zľava doprava.

Keďže tento spôsob ovládania má už Huawei overený, bol by nezmysel meniť ho. Už prvá verzia Huawei Watch GT sa ovládala rovnako a používatelia si na to zvykli. Je to intuitívne, rýchle a spoľahlivé.

Tento článok vznikol v spolupráci s Huawei.

31.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

Nie je možné pridávať komentáre.

+