MojAndroid

Moderné technológie, ktoré výrobcovia implementujú do svojich zariadení, sú stále na vyššej úrovni. Spoločnosť Huawei sa rozhodla posunúť latku o levej vyššie s novou technológiou pre Huawei Earbuds. Podľa informácií z portálu HuaweiCentral technológia umožňuje merať životné funkcie aj pomocou slúchadiel.

Ako funguje nová technológia pre Huawei Earbuds?

Sledovanie životných funkcií pomocou hodiniek dokáže byť pre mnohých používateľov veľmi užitočné. Huawei je prvou spoločnosťou, ktorá do svojich zariadení začala pridávať senzory na meranie okysličenia krvi a srdcovej frekvencie.

Podľa zdroja sa tentokrát firma rozhodla vytvoriť dizajn s rovnakými senzormi aj pre bezdrôtové slúchadlá. Na vloženie technológie do slúchadiel má spoločnosť svoj vlastný patent. Oba senzory budú samozrejme súčasťou slúchadla spolu s reproduktormi a ostatnými súčiastkami.

huawei freebuds 5i
Huawei FreeBuds 5i | Zdroj: Filip Spevár

Meranie pomocou senzorov funguje na princípe dotyku s dvomi časťami ucha. Na plnohodnotné fungovanie senzorov je potrebné dôkladne vložiť slúchadlo do ucha tak, aby sa dotýkalo spodnej dutiny ucha. Druhou dôležitou časťou je dotyk s vnútornou stranou priedušnice.

Senzor na detegovanie pohybu musí zaznamenať prvý dotyk s pokožkou aspoň na jednej zo spomenutých častí ucha. Pri druhom kontakte z uchom sa znižuje prenosová vzdialenosť medzi senzormi a pokožkou, čo následne zlepšuje presnosť meraných hodnôt.

Celý proces merania funkcií by mal byť relatívne presný, keďže tvar slúchadiel bude pravdepodobne navrhnutý aj na vykonávanie športových aktivít. To, či nám vôbec Huawei plánuje predstaviť model slúchadiel so zabudovanými senzormi na meranie životných funkcií bohužiaľ nevieme.

Náš tip
Koľko bolo v roku 2022 registrovaných .sk domén?

1.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+