MojAndroid

Ešte v roku 2015 sme vás informovali o tom, že už čoskoro by mal nastať koniec klasickým SMS správam a objaviť by sa mal nový štandard RCS (Rich Communications Services). Zatiaľ sa tak síce nestalo, no Huawei v spolupráci s Google to chce zmeniť. Začne upratovaním vo vlastnom systéme.

Náš tip
Huawei Mate 10 Pro prežil štyri hodiny v mrazničke. V nádobe s vodou

Z nadstavby EMUI by tak už čoskoro mala zmiznúť aplikácia na SMS od Huawei a nahradiť by ju mali Android Správy od Google. Tento krok nielenže odstráni duplicitnú aplikáciu s tým istým účelom zo systému EMUI, ale pomôže Google v snahe spopularizovať nový komunikačný štandard RCS.

Spolu s Google chce Huawei ponúkať operátorom možnosť využívania služby Jibe RCS práve prostredníctvom aplikácie Android Správy. Toto partnerstvo by tak malo vyústiť do väčšej osvety okolo RCS a snáď aj do vyššej miery adopcie operátormi. Predinštalovanú aplikáciu na správy od Huawei by mal titul Správy pre Android nahradiť už v najbližších mesiacoch. Túto aplikáciu pritom môžeme bez problémov odporúčať – s SMS si poradí hravo a pri prechádzaní zo starého telefónu na nový využijete automatické zálohovanie a obnovu starých správ.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Android Police

18.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+