MojAndroid

Spoločnosť Huawei je tu s veľmi zaujímavým prístupom k rýchlemu nabíjaniu. Vo svojom výskumnom laboratóriu Huawei Watt Lab sa im podarilo vytvoriť technológiu rýchleho nabíjania, ktorá dokáže nabiť batériu smartfónu s kapacitou 3000 mAh za 5 minút na úroveň až 48 %. Ako vidno vo videu, technológia má zatiaľ svoje obmedzenia. Batériu totiž treba vybrať a vložiť nabíjať do nabíjacieho zariadenia.

Huawei dosiahol skvelú rýchlosť nabíjania aj tým, že batériu fyzicky rozdelil na viacero častí, pričom každá z nich je nabíjaná zvlášť. Tento prístup síce nie je nový, no v každom prípade je efektívny. Je však otázne, či by sa výrobca v skutočnosti vrátil k vyberateľným batériám v časoch, keď sa vo vlajkových lodiach udomácňujú vstavané batérie.

Toto video pochádza ešte z roku 2015, no Huawei ho zrejme neobnovil a opäť nezverejnil s aktuálnejším dátumom pre nič za nič. Je teda možné, že na výstave Mobile World Congress v Barcelone nám ukáže nejakú zaujímavosť s rýchlym nabíjaním. S radosťou si počkáme.

Na výstave MWC v Barcelone bude prítomná aj naša redakcia, takže vám všetky najdôležitejšie informácie prinesieme z prvej ruky.

Zdroj: gsmarena.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Reb beach

  Mam Huawei p10 lite, tak neviem ako vybrať batériu keď je na pevno

  • mar bartian

   Neboj, tvojho p10 sa to netýka 😊

  • Šuli Brko

   “Na pevno” tam teda vážne nieje :-D

+