MojAndroid

Pripravovaná vlajková séria čínskeho giganta Huawei sa konečne dostala do masovej výroby. Reč je samozrejme o modelovom rade Huawei P60. Všetko naznačuje tomu, že nové smartfóny by sme mohli vidieť už čoskoro. Správy prináša stránka Huawei Central.

Huawei P60 Pro má potenciál stať sa kráľom mobilnej fotografie

Hneď na úvod spomenieme, že nepoznáme množstvo vyrobených telefónov v prvej várke produkcie. Hovorí sa však o extrémne veľkom počte zariadení. Vývoj noviniek je už finálne ukončený a prebieha ich masová výroba. Spoločnosť zverejnila aj fotografiu pochádzajúcu z fotoaparátu modelu Huawei P60 Pro. Ukazuje skvelé schopnosti fotoaparátu, ktorý zachytáva nočné zábery za pomoci teleobjektívu. Problémom nie je ani nedostatok svetla. Vyzerá naozaj skvelo.

Huawei P60 Pro ukážková nočná fotografia vyhotovená pomocou periskopického teleobjektívu
Huawei P60 Pro ukážková nočná fotografia vyhotovená pomocou periskopického teleobjektívu | Zdroj: HuaweiCentral.com

Smartfóny by mali disponovať novým nočným režimom, ktorým údajne viditeľne prekonajú všetkých svojich predchodcov. Huawei P60 Pro by mal využívať periskopický senzor OV64B. Rozlíšenie bude činiť 64 MP, takže povolené bude aj dodatočné digitálne zoomovanie bez badateľnej straty na kvalite výsledného obrázku. Naspäť prichádza aj RYYB senzor pre zlepšenie kvality fotografií. Vyznačovali sa ním modely Huawei P30 Pro a aj P40 Pro. Výsledkom budú lepšie osvetlené snímky.

Huawei P60 Pro
Render smartfónu Huawei P60 Pro | Zdroj: HuaweiCentral.com

Huawei P50 Pro

Vývojári z Huawei ešte určite navrhnú pokročilé algoritmy, ktoré dodajú fotografiám tú pravú atmosféru. V mobilných zariadeniach je často dôležitejší práve softvér a post-processing ako samotný hardvér. Predstavenie vlajkovej série Huawei P60 sa očakáva 23. marca. Na oficiálne potvrdenie zo strany spoločnosti si zrejme ešte budeme musieť počkať.

Náš tip
Prvý skladací telefón od Googlu naživo. Pixel Fold bol zrejme videný na verejnosti

10.3.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+