MojAndroid

Spoločnosť Huawei neprežíva práve najlepšie obdobie. Kvôli zákazu amerického ministerstva obchodu nemôže využívať americké technológie, čo skomplikovalo výrobu jej nových smartfónov. Nedávno sa presunulo aj predstavenie vlajkovej lode Huawei P50. Podľa portálu SlashGear jej bude dokonca chýbať nabíjačka v balení. Dôvod tohto kroku vás možno prekvapí.

Väčšina výrobcov ospravedlňuje absenciu nabíjačky životným prostredím

Nabíjací adaptér prestala ako prvá baliť do balenia svojich smartfónov spoločnosť Apple. Tá to ospravedlňuje environmentálnymi dôvodmi. Podľa jej vyjadrenia má väčšina ľudí v domácnosti množstvo nabíjacích adaptérov z balení predošlých smartfónov. Tým pádom sa im doma hromadí elektronický odpad. Podobným dôvodom ospravedlňuje aj absenciu slúchadiel.

Apple iPhone 12
Apple iPhone 12 nabíjačku v balení nemá | Foto: Redakcia

Americký gigant z Cupertina má samozrejme s hromadením starých nabíjacích adaptérov v domácnosti pravdu. Zabúda pritom ale na to, že jeho smartfóny ponúkajú v každej novej generácii rýchlejšie nabíjanie. Ak ho chce používateľ využiť, tak si nakoniec aj tak musí kúpiť výkonnejší adaptér za vyššiu cenu.

Podobne ospravedlňujú absenciu nabíjacieho adaptéru aj konkurenčné spoločnosti, ktoré za to ešte pred rokom Apple kritizovali. Príkladom je Samsung, ktorý ho na niektorých trhoch vynechal z balenia vlajkových lodí Galaxy S21. Veľa kritikov ale považuje za skutočný dôvod, či už v prípade Applu alebo Samsungu, snahu znížiť náklady.

Huawei P50 bude bez nabíjačky kvôli chýbajúcim čipom

Absencia nabíjačky v balení Huawei P50 bude mať úplne iný dôvod. Spoločnosti Huawei údajne chýbajú potrebné nabíjacie čipy pre adaptér kvôli epidémii koronavírusu. Nabíjací adaptér k Huawei P50 by sa preto mal predávať samostatne. Toto tvrdenie by mohlo byť pravdivé, pretože potrebné čipy v súčasnosti chýbajú aj výrobcom x86 procesorov. Na trhu je kvôli tomu malé množstvo notebookov a stolných PC.

Huawei P50 Pro
Huawei P50 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Smartfón Huawei P50 by mal byť predstavený už v priebehu mája. Tak ako v prípade minuloročnej generácie mu budú chýbať Google aplikácie, ale mal by zákazníka lákať špičkovým fotoaparátom. Podľa optiky na uniknutých obrázkov zariadenia bude využívať veľký snímač. Dokonca sa špekuluje o 1-palcovom snímači od spoločnosti Sony. Viac informácií sa dozvieme už o mesiac.

Náš tip
Orange: Výrazné zlacnenie 5G smartfónov a nové zariadenia v ponuke
19.4.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+