MojAndroid

Ak už od kúpy vášho smartfónu ubehol nejeden rok, mohli ste si určite všimnúť úbytok výdrže batérie, v ojedinelých prípadoch výrazné napučanie, alebo jej úplné znefunkčnenie. Ak by sme žili niekoľko rokov dozadu, novú batériu by ste si kúpili a za niekoľko sekúnd vymenili sami. V poslednej dobe sa začalo dbať skôr na dizajn a batérie v smartfónoch sa stali používateľsky nevymeniteľnými. Dnes sa v rámci tejto témy pozrieme na ceny výmeny batérie pre Huawei P30 Pro.

 

Porovnali sme ceny a dĺžku opráv jednotlivých slovenských servisov. Taktiež je treba brať do úvahy, že časové údaje sú len orientačné a nie vždy môže byť konkrétny diel na sklade.

Huawei P30 Prohuawei p30 pro

Huawei P30 Pro je vlajkovou loďou spoločnosti Huawei z roku 2019. Smartfón ponúkne 6,47 palcový OLED displej s rozlíšením 1080 x 2340 pixelov a trojicu špičkových fotoaparátov. O prísun energie sa stará batéria s kapacitou 4200 mAh s podporou rýchleho, 40 W nabíjania. O výkon sa stará čipset Kirin 980 v kombinácii so 6 alebo 8 GB RAM. Telo smartfónu je vyrobené z hliníkového rámu a na prednej a zadnej strane sa nachádza sklo. Pod displejom sa nachádza aj optická čítačka odtlačkov prstov.

Koľko stojí a trvá výmena batérie?

  Cena opravy Čas opravy
Fixservis 75 € 1 hodina
PCexpres 89 € 3 hodiny
Mobilnyservis 85 € 45 minút
Slovit 69 € 1 – 2 hodiny
Itcomplet 84 € 2 – 3 hodiny

Ako je už z tabuľky jasné, ceny výmeny batérie a ich trvanie sa líšia v závislosti od jednotlivých servisov. Najlacnejšie vás vyjde oprava v servisoch Slovit (69 €), no v servise Mobilnyservis trvá oprava podstatne kratšie. Za opravu zaplatíte najviac v servise PCexpres, kde vás výmena batérie vyjde na 89 € a oprava bude trvať približne tri hodiny.

Príslušenstvo pre Huawei P30 Pro

Aby ste rozbitému displeju či škrabancom na telefóne predišli, odporúčame používať rôzne typy ochranného príslušenstva. Či už sú to obaly, alebo tvrdené sklá, nikdy nie je na škodu mať na smartfóne aspoň jedno z nich.

Ochranný silikónový obal – čierny
Priehľadný silikónový obal
Ochranná fólia na displej
Odolný polykarbonátový ochranný kryt – šedý
Kožený zaklápací obal – červený
Ochranné tvrdené sklo na displej
21.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+