MojAndroid

Predošlé úniky informácií priniesli prvé rendery troch pripravovaných zariadení. Išlo konkrétne o Huawei P20 Lite, Huawei P20 a tiež Huawei P20 Plus, ktorý by mal obsahovať takisto výrez na displeji po vzore modelu iPhone X. Niekoľko noviniek si však požičia od svojho súrodenca Huawei Mate 10 Pro.

Náš tip
Huawei láka na nové perspektívy prostredníctvom sociálnej siete Twitter | MWC 2018

Huawei P20 a P20 Plus

Väčší zo zariadení ponúkne podľa uniknutého firmvéru batériu s kapacitou až 4000 mAh. Podľa dostupných informácií by nemala chýbať ani funkcia Always-On displej a samotná zobrazovacia technológia by mala byť typu AMOLED (podobne ako v prípade modelu Mate 10 Pro). Ostatné dva smartfóny – Huawei P20 Lite a Huawei P20 by mali ponúknuť IPS technológiu (podobne ako Mate 10 Lite a Mate 10).

Menší z dvojice vlajkových smartfónov, model Huawei P20 príde so systémom Android 8.1 Oreo spolu s nadstavbou EMUI 8.1. Smartfón bude obsahovať batériu s kapacitou 3320 mAh. Ide však o jemné vylepšenie (predchodca s názvom Huawei P10 ponúkal kapacitu na úrovni 3200 mAh).

Náš tip
Huawei Mate 10 Pro verzus vlajkové lode Samsung | VIDEOrecenzia

Stále ostáva hneď niekoľko otvorených otázok ohľadom nových vlajkových smartfónov Huawei. Výrobca však novinky nepredstaví v priebehu výstavy MWC 2018 v Barcelone. Stane sa tak až na špeciálnej udalosti, ktorá sa uskutoční 27. marca 2018.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk
19.2.2018
Zdroj: gizmochina

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+