MojAndroid

Ak ste vlastníkom jedného z týchto zariadení, môžete vyskúšať najnovší operačný systém Android 10 spolu s nadstavbou EMUI 10 medzi prvými.

Do testovania sa môžu zapojiť majitelia smartfónov Huawei P30 Lite a Huawei P smart 2019, ktoré pochádzajú z oficiálnej slovenskej distribúcie, bez zásahu operátora do systému a s týmito verziami firmvéru:

  • Huawei P30 Lite – 9.1.0.248
  • Huawei P smart 2019 – 9.1.0.279
Huawei P30 Lite fotoaparat
Huawei P30 Lite

Ako sa zapojiť?

Najskôr je potrebné stiahnuť aplikáciu FUT. Následne sa do nej prihlásite pomocou svojho Huawei účtu a v záložke “Osobné” ťuknete na tlačidlo “Zapojiť sa do projektu”. V priebehu niekoľkých dní získa váš smartfón spomínanú aktualizáciu.

Mali by ste sa poponáhľať

Beta testovanie bude na Slovensku dostupné len pre prvých 150 záujemcov pre každé zariadenie. Ak narazíte v priebehu testovania na akýkoľvek nedostatok, môžete ho nahlásiť priamo cez Beta aplikáciu. Dojmy a skúsenosti potom môžete zdieľať s ostatnými v diskusiách na Huafan.sk.

Ak stále neviete, ako sa do testovania zapojiť, možno vám pomôže podrobný návod.

Huawei P smart 2019 displej
Huawei P smart 2019

Huawei P Smart 2019 obdržal januárovú aktualizáciu, ktorá prináša zopár dôležitých vylepšení

3.2.2019

Nový model čínskeho giganta s názvom Huawei P Smart 2019 dostáva prvú aktualizáciu. Tá 2. februára vo večerných hodinách dorazila na nami testovaný redakčný kus a okrem iného prináša aj januárovú bezpečnostnú záplatu.

Pomerne dôležitý update

Tento smartfón v týchto chvíľach testujeme a môžeme smelo povedať, že pred aktualizáciou nás vytáčalo takmer okamžité uzatváranie aplikácií na pozadí, a tým pádom nebolo možné rýchle prepínanie medzi otvorenými aplikáciami. Po tomto update sa zdá byť tento problém vyriešený a nebádame ani zasekávanie ponuky multitaskingu, ktorého sme predtým boli svedkami.

Nami pozorované softvérové nedostatky boli touto aktualizáciou vyriešené. Vylepšením údajne prešiel aj režim skrášlenia v portétnom režime pre prednú “selfie” kameru. Túto informáciu sme si hneď overili a môžeme povedať, že skrášlenie tváre je po aktualizácii realistickejšie ako predtým. V aktualizácii je, samozrejme, zakomponovaná aj bezpečnostná záplata platná k januáru 2019.

Update nesie označenie 9.0.1.142 a jeho veľkosť je 821 MB. Inštalácia nám ponechala všetky osobné údaje, nuž výrobca odporúča spraviť zálohu všetkých dôležitých dát. Telefón máme v redakcii a momentálne usilovne pracujeme na jeho recenzii, ktorá bude na našom webe uverejnená v priebehu následujúcich dní. Pokiaľ ste majiteľom Huawei P Smart 2019, vaše dojmy z tohto smartfónu nám môžete napísať dolu do diskusie a nezabudnite spomenúť, či ste update obdržali už aj vy.

6.11.2019
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+