MojAndroid

Nový model čínskeho giganta s názvom Huawei P Smart 2019 dostáva prvú aktualizáciu. Tá 2. februára vo večerných hodinách dorazila na nami testovaný redakčný kus a okrem iného prináša aj januárovú bezpečnostnú záplatu.

Pomerne dôležitý update

Tento smartfón v týchto chvíľach testujeme a môžeme smelo povedať, že pred aktualizáciou nás vytáčalo takmer okamžité uzatváranie aplikácií na pozadí, a tým pádom nebolo možné rýchle prepínanie medzi otvorenými aplikáciami. Po tomto update sa zdá byť tento problém vyriešený a nebádame ani zasekávanie ponuky multitaskingu, ktorého sme predtým boli svedkami.

Nami pozorované softvérové nedostatky boli touto aktualizáciou vyriešené. Vylepšením údajne prešiel aj režim skrášlenia v portétnom režime pre prednú “selfie” kameru. Túto informáciu sme si hneď overili a môžeme povedať, že skrášlenie tváre je po aktualizácii realistickejšie ako predtým. V aktualizácii je, samozrejme, zakomponovaná aj bezpečnostná záplata platná k januáru 2019.

Update nesie označenie 9.0.1.142 a jeho veľkosť je 821 MB. Inštalácia nám ponechala všetky osobné údaje, nuž výrobca odporúča spraviť zálohu všetkých dôležitých dát. Telefón máme v redakcii a momentálne usilovne pracujeme na jeho recenzii, ktorá bude na našom webe uverejnená v priebehu následujúcich dní. Pokiaľ ste majiteľom Huawei P Smart 2019, vaše dojmy z tohto smartfónu nám môžete napísať dolu do diskusie a nezabudnite spomenúť, či ste update obdržali už aj vy.

3.2.2019
  • Michaela

    Neviem kde je chyba?
    Dňa 9.5.2019 som si cez eshop zmenila paušál aj z novým telefónom Huawei P smart 2019. Telefón som hneď 14.5.2019 reklamovala kvôli samovoľnemu uzamykaniu obrazovky, vadu odstránili výmenou Hlavného flexu. Dňa 22.5.2019 som ho vybrala na predajni už opravený no hneď o hodinu som ho zasa dala reklamovať pretože bol problém z klávesnicou ktorá sa nevysuvala, na predajni to skúšal aj vedúci a hneď to dali reklamovať.
    Dňa 28.5.2019 som si mobil vyzdvihla na predajni z vyjadrením, že chyba sa neprejavila a mobil resetovali a dali do pôvodných nastavení. O dve hodiny neskôr znova sa začala obrazovka svojvoľne uzamykať a blikať.
    Dnes som ho reklamovala znova kvôli svojvoľnemu uzamykaniu obrazovky. Už som zúfalá lebo mobil som si nekúpila nato aby som si ho 3x denne reštartovala a aj tak to nepomôže.V pondelok si idem po opravený mobil, som zvedavá ako bude fungovať.

+