MojAndroid

Nový model čínskeho giganta s názvom Huawei P Smart 2019 dostáva prvú aktualizáciu. Tá 2. februára vo večerných hodinách dorazila na nami testovaný redakčný kus a okrem iného prináša aj januárovú bezpečnostnú záplatu.

Pomerne dôležitý update

Tento smartfón v týchto chvíľach testujeme a môžeme smelo povedať, že pred aktualizáciou nás vytáčalo takmer okamžité uzatváranie aplikácií na pozadí, a tým pádom nebolo možné rýchle prepínanie medzi otvorenými aplikáciami. Po tomto update sa zdá byť tento problém vyriešený a nebádame ani zasekávanie ponuky multitaskingu, ktorého sme predtým boli svedkami.

Nami pozorované softvérové nedostatky boli touto aktualizáciou vyriešené. Vylepšením údajne prešiel aj režim skrášlenia v portétnom režime pre prednú „selfie“ kameru. Túto informáciu sme si hneď overili a môžeme povedať, že skrášlenie tváre je po aktualizácii realistickejšie ako predtým. V aktualizácii je, samozrejme, zakomponovaná aj bezpečnostná záplata platná k januáru 2019.

Update nesie označenie 9.0.1.142 a jeho veľkosť je 821 MB. Inštalácia nám ponechala všetky osobné údaje, nuž výrobca odporúča spraviť zálohu všetkých dôležitých dát. Telefón máme v redakcii a momentálne usilovne pracujeme na jeho recenzii, ktorá bude na našom webe uverejnená v priebehu následujúcich dní. Pokiaľ ste majiteľom Huawei P Smart 2019, vaše dojmy z tohto smartfónu nám môžete napísať dolu do diskusie a nezabudnite spomenúť, či ste update obdržali už aj vy.

3.2.2019

+