MojAndroid

Donald Trump ešte v júli uviedol, že niektorí americkí dodávatelia komponentov pre Huawei dostanú povolenie obchodovať s Čínou. To aj napriek tomu, že je výrobca zaradený na “čiernej listine”. Preto mnohých zaskočí, že doposiaľ žiaden dodávateľ nedostal povolenie k obchodovaniu. Prečo je tomu tak?

Zmätok a nedorozumenie

Podľa techcrunch.com, rozličné americké spoločnosti podali už cez 130 žiadostí o obchodovanie s čínskym gigantom. Doposiaľ však americké obchodné oddelenie nepovolilo ani jeden jediný obchod.

Jedným z dôvodov, prečo ešte neboli udelené žiadne licencie na obchodovanie s Huawei, je nedorozumenie. Americkému obchodnému oddeleniu nie je vskutku jasné, čo má robiť. Bývalý úradník tohto oddelenia povedal, že “nikto v exekutívnej vetve nevie, čo Donald Trump chce a všetci sa boja robiť rozhodnutia”.

Čínsky gigant potrebuje mnoho komponentov práve od amerických spoločností (Huawei P30 Lite)

Huawei musí ostať trpezlivý

Okrem poskytovania telekomunikačných zariadení je spoločnosť Huawei dôležitým zákazníkom pre mnohé americké technologické firmy. Ide o skutočne gigantické firmy, ako Qualcomm, Intel a Micron.

Donald Trump prednedávnom vyhlásil, že chce k čínskym dovozom pridať clo v hodnote 550 miliárd dolárov. To však iba v prípade, ak Čína uloží clá vo výške 75 miliárd dolárov na všetok americký tovar.

Finálneho rozhodnutia obchodného oddelenia sa možno dočkáme už onedlho. Huawei musí stále čakať na rôzne licencie, ktoré mu opätovne povolia plnohodnotne obchodovať s Amerikou.

Náš tip
Tim Cook: Ak zvýšime clo na čínske produkty, doplatí na to aj Apple

29.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+