MojAndroid

Obchodná vojna medzi USA a Huawei stále neskončila. K situácii sa na stretnutí s americkým prezidentom Donaldom Trumpom vyjadril aj šéf spoločnosti Apple, Tim Cook. Hlavnou témou ich rozhovoru bolo clo, ktoré chcú USA zaviesť na dovoz výrobkov z Číny.

Clo by mohlo ublížiť aj samotnému Applu a zároveň pomôcť konkurencii. Ak sa v najbližšom čase nič nezmení, doplatí na to Apple a pravdepodobne aj ostatné americké spoločnosti. Nové sadzby na čínsky tovar by mali prísť do platnosti v dvoch etapách, 1. septembra a 15. decembra. Informovala o tom spravodajská agentúra Reuters.

Apple iPhone XS Max displej
Apple iPhone XS Max

Vyťaží z toho Samsung?

USA majú v poslednom období veľmi dobré obchodné vzťahy s Južnou Kóreou. V krajine má sídlo Samsung, najväčší výrobca smartfónov na svete. Ten má však čo povedať aj v iných oblastiach elektroniky. Ak by nové clo naozaj nadobudlo platnosť, Samsung by pravdepodobne na americkom trhu výraznejšie rástol, a to na úkor Applu a iných amerických spoločností, ktoré svoje zariadenia vyrábajú v Číne.

Aktuálna situácia je taká, že nové clo sa do 15. decembra nebude vzťahovať na produkty Applu, ako sú notebooky či smartfóny. Zariadenia ako Apple Watch, AirPods či HomePod nové clo pocítia už od 1. septembra.

Náš tip
Huaweiu dnes vypršal 90-dňový odklad zákazu obchodovania s USA. Čo bude ďalej?
20.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+