MojAndroid

Známy YouTube kanál “JerryRigEverything” zverejnil video o teste odolnosti modelu Huawei Mate 9. Hoci niektoré predošlé testy smartfónov od Huawei nedopadli práve najlepšie (napríklad Nexus 6P obstál vyložene katastrofálne v teste ohybnosti), práve Mate 9 obstál skutočne dobre.

Test škrabancov začal až po odlepení fólie z originálneho balenia (praktický darček od výrobcu, ktorý poteší). Ochranné sklo displeja prejavilo škrabance až na úrovniach 6 či 7. Kľúče alebo mince vo vrecku by vám tak starosti robiť nemali. Predná kamera je chránená rovnakým odolným sklom, preto ani v tomto prípade sa nemusíte obávať.

Náš tip
Huawei Mate 9: Najnovšia aktualizácia sprístupňuje 10x zoom

Zadná stena je takmer celá vyrobená z kovu, odolnosť je teda na vysokej úrovni. Kovové sú aj tlačidlá v bočnej stene. Pri veľkej snahe o poškriabanie však stále odstránite len vrchnú vrstvu kovového prevedenia. Duálny fotoaparát je krytý takisto ochranným sklom a teda tiež poskytuje spoľahlivú ochranu pred nechcenými škrabancami na objektíve.

Náš tip
DxOMark zaradil fotoaparát na Huawei Mate 9 k aktuálnej špičke na trhu

Laserové zaostrovanie či LED blesk je chránený len plastom a je ľahké ich poškrabať. Na ich funkcionalite to však veľa nemení. Miernym sklamaním na Huawei Mate 9 je použitie plastového krytu čítačky odtlačkov prstov. Plast je prítomný tiež na vrchnej a spodnej časti zadnej steny (kvôli prítomnosti antén). Tieto oblasti sú náchylnejšie na škrabance či deformáciu.

Náš tip
Pozrite si test odolnosti a ohybnosti Xiaomi Mi Mix | VIDEO

Test priamym ohňom prebehol veľmi dobre. Po deviatich sekundách priameho ohňa zo zapaľovača sa časti displeja sfarbili do čierna. Po odstránení zapaľovača sa však vrátili do pôvodného stavu a displej bol naďalej plne funkčný dotykom aj zobrazovacou technológiou.

Test ohybnosti smartfónu zas ukázal, že spracovanie modelu Huawei Mate 9 je skutočne precízne. Prehnutie silou v strede tela smartfónu spôsobilo len ľahkú deformáciu, ktorá sa podľa autora videa dá ľahko napraviť. Odolnosť pripisuje najmä skrutkám na spodnej hrane, ktoré pravdepodobne spevňujú celokovovú konštrukciu smartfónu.

Zdroj: androidcommunity.com

22.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+