MojAndroid

Len niekoľko hodín dozadu sme sa konečne dočkali predstavenia nových vlajkových smartfónov spoločnosti Huawei. Čakali sme, že pri tejto príležitosti budú zodpovedané aj viaceré otázky týkajúce sa ich dostupnosti na našom trhu. Bohužiaľ sa tak ale nestalo.

Náš tip
Huawei Mate 30 a 30 Pro oficiálne: Vylepšenia v každom smere a absencia Google služieb

Nič nie je potvrdené a ani vylúčené

V Mníchove, kde bol HUAWEI Mate 30 a Huawei Mate 30 Pro prvýkrát odhalený svetu, totiž o dostupnosti týchto smartfónov nepadla ani zmienka. Neváhali sme teda a kontaktovali sme priamo slovenské zastúpenie čínskeho výrobcu. Na otázku o dostupnosti série Huawei Mate 30 na Slovensku sme dostali nasledovné vyjadrenie:

“Predaj Mate 30 série na Slovensku k dnešnému dňu (19.9.) nie je potvrdený ani vylúčený. Konečné rozhodnutie o uvedení produktov na slovenský trh zo strany Huawei by malo prísť v najbližších týždňoch.”

Z oficiálneho vyjadrenia sme sa zatiaľ nedozvedeli vôbec nič. Pozitívne môže byť to, že stále je nádej a séria Mate 30 sa objaví aj na našom trhu. Pre Čínu budú novinky dostupné ešte v tomto mesiaci. Pravdou však je, že zatiaľ ani samotné slovenské zastúpenie spoločnosti nevie, či sa k nám novinky vôbec dostanú.

Operátori čakajú

Operátori reagovali podobne. Telekom potvrdil slová výrobcu, keď nám hovorca Michal Korec poskytol takéto stanovisko: “Zaradenie telefónu do našej ponuky závisí najmä od jeho dostupnosti a rozhodnutia dodávateľa uviesť ho na našom trhu.”

Rovnakú odpoveď sme dostali aj od ďalšieho operátora. „Smartfón Huawei Mate 30 nateraz do našej ponuky nezaraďujeme, jeho neskoršie zaradenie však nevylučujeme.“ potvrdila pre MojAndroid.sk Tereza Molnár, hovorkyňa O2.

Alexandra Piskunová, hovorkyňa Orange, nám poskytla informáciu: “V aktuálnej situácii a vzhľadom na doterajšie dostupné informácie nateraz neplánujeme zaradiť tento model do ponuky. Vývoj v tejto oblasti pozorne sledujeme a v prípade zmeny okolností budeme zákazníkov promptne informovať.”

Ak ste teda náhodou čakali, že po predstavení série Huawei Mate 30 aspoň budete vedieť na čom ste, zrejme zostanete sklamaní. Zatiaľ sa totiž v spojitosti s týmito telefónmi vynára viac otázok než odpovedí.

19.9.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+