MojAndroid

Predstavenie smartfónov Huawei Mate 10 a Mate 10 Pro sa pomaly blíži a máme tu ďalší únik obrázkov. Po tom, čo unikli informácie o špecifikáciách sme síce videli už aj prvé rendre Huawei Mate 10, no teraz je tu s peknými tlačovými fotografiami Huawei Mate 10 Pro aj známy leakster Evan Blass. Na displeji svieti veľkými písmenami AI, teda umelá inteligencia. Huawei totiž vo svojich novinkách použije procesor Kirin 970. Vedúci mobilnej divízie Huawei Richard Yu tvrdí, že je to prvý procesor využívajúci prvky umelej inteligencie. Všetky výpočty nemajú prebiehať len externe, no i interne, priamo prostredníctvom špeciálnej neurónovej procesorovej jednotky.

Novinka je vraj až 50-násobne efektívnejšia oproti konkurenčným procesorom. Hospodárenie s energiou tak bude minimálne zaujímavé. Huawei sa celkovo v novom smartfóne extra snaží klásť dôraz práve na umelú inteligenciu.

Huawei stavil na tenučké rámiky, ako to už spravilo viacero výrobcov pred ním a pridáva sa k trendu väčšieho dipsleja v menšom tele. Aj z toho dôvodu umiestňuje snímač odtlačkov na zadnú stranu. Tiež sa tu nenachádzajú ani kapacitné tlačidlá. Fotoaparát prichádza v duálnom prevedení v osvedčenej spolupráci so spoločnosťou Leica.

Podľa obrázku by mal Huawei predstaviť novinku v troch farbách, teda sivej, modrej a bronzovej. Ako sme počuli, smartfón má dipsonovať veľkou, až 4000 mAh batériou. Zaujímavosťou je, že stále si zachováva veľkú štíhlosť. Ako bude v skutočnosti vyzerať, to sa dozvieme o dva týždne 16.októbra (alebo z ďalších uniknutých fotografií a renderov…).

Zdroj: xda-developers.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+