MojAndroid

Spoločnosť Huawei sa chystá na trh s novým smartfónom menom Huawei Mate 10. Už sme o ňom písali v súvislosti s únikom špecifikácií, dátumom predstavenia – a teraz tu máme aj prvé rendery pochádzajce z čínskej sociálnej siete Weibo.

Huawei Mate 10 bude pomerne veľkým smartfónom a mal by disponovať displejom s uhlopriečkou 6 palcov. Zaujímavý však bude najmä pomer strán 2:1 a istým spôsobom hranaté prepracované  kovové telo. Displej tvorí dominantnú časť prednej strany až natoľko, že spodná a vrchná brada zariadenia takmer zanikajú. Extra tenké sú aj rámky po bokoch pripravovaného smartfónu. Zatiaľ nie je jasné, ako sa výrobca vysporiada s miestom pre selfie kameru a reproduktor na telefonovanie na prednej strane.

Na zadnej strane sa nachádza čítačka odtlačkov prstov kruhového tvaru a chýbať nemá ani známy duálny fotoaprát v podaní spoločnosti Leica. Vo vnútri bude biť procesor domácej výroby Kirin 970 vyrobený 10 nm výrobným procesom a smartfón bude mať k dispozícii 6 GB RAM. Kapacita batérie je 4000 mAh.

Čo sa týka ceny, najnovšie sa špekuluje so sumou 510 eur. Sme však zvedaví na oficiálnu cenovku, pretože ešte pred pár dňami sa v zahraničných zdrojoch písalo o sume približne 937 eur. Smartfón má byť predstavený 16. októbra 2017 v Mníchove, v Nemecku.

Zdroj: pocketnow.com

  • Patrislaw

    Fuj

  • Braňo Bruno

    Z nadsenim som čakal na M10,ale na túto zmes iPhonu a samsungu niesom zvedavý.

+