MojAndroid

Novinky v Južnej Kórei dnes vydali zaujímavú správu. Tá hovorí o tom, že Huawei by chcel vyrobiť svoje prvé Tizen hodinky, čo znamená, že by sa stal prvou spoločnosťou, ktorá od Samsungu preberie tento systém. Od konca roku 2015 nevyrobil Huawei žiadne hodinky, vtedy vydal produkt s názvom Huawei Watch. Podľa všetkého ale nie je Huawei spokojný s tým, ako sa vyvíja Android Wear, operačný systém pre nositeľné zariadenia od Google, a tak sa rozhodol pre toto alternatívne riešenie.

Huawei_Watch_recenzia_25-1

Náš tip
RECENZIA | Huawei Watch: Odlišujú sa najmä kvalitným spracovaním

Podľa zdrojov blízkych vedeniu spoločnosti už Huawei čaká len na odobrenie výroby súčiastok od zmluvných partnerov. Cieľom spoločnosti je vyrobiť menšie hodinky, avšak s väčším výkonom ako mali hodinky Huawei Watch. Zmienka o zmene operačného systému v hodinkách Huaweiu pritom nie je prekvapujúcou. Pohoršenie nad vývojom Androidu/Android Wear Huawei vôbec neskrýva a už pred niekoľkými mesiacmi vyhlásil, že rozmýšľa nad výrobou vlastného operačného systému pre smartfóny. Na použitie Tizen-u v hodinkách spoličnosti Huawei sa novinári pýtali aj samotného Samsungu, ten ale nepotvrdil žiadnu oficiálnu spoluprácu týchto spoločností. Musíme si teda počkať, či sa tieto dohady potvrdia.

Zdroj: PhoneArena

29.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+