MojAndroid

Čínsky Huawei dnes patrí medzi najväčších výrobcov smartfónov na svete, pričom najväčší úspech žne vo svojej domovskej krajine. A hoci predaj smartfónov so značkou Huawei stúpa aj vo svete, spoločnosť nechce nechať nič na náhodu. Aj preto predstavilo niekoľko nových modelov svojich smartfónov, vrátane noviniek Huawei P9 a P9 lite, ktoré sa predávajú už aj u nás. Výrobca však pripravuje aj novinky v dizajne svojho používateľského prostredia, ktoré je podľa viacerých názorov už zastarané a nemoderné. Okrem toho, ľudia ho prirovnávajú k systému iOS od Apple. Aj preto sa Huawei rohodol najať dizajnéra, ktorý to má napraviť. Prekvapením je, že pochádza práve od Apple.

Abigail Brody je vo vedení tímu, ktorý sa má postarať o zásadné zmeny v dizajne používateľského prostredia EMUI. To má údajne prísť ako aktualizácia už v priebehu septembra. Nové EMUI má upustiť od štvorcových ikon so zaoblenými rohmi a získať by malo viac z Androidu. Chýbať teda nebude menu s aplikáciami (appdrawer) a podľa Brody bude vzhľad nového systému živší. Huawei má upustiť od používania fádnych farieb a priblížiť sa má viac k modernému a dnes zaužívanému material dizajnu. Ako sa mu to podarí, aj s pomocou Abigail Brody, uvidíme už čoskoro.

Zdroj: androidauthority

23.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+