MojAndroid

Je verejne známe, že Google si necháva vyrobiť Nexus (po novom Pixel) smartfóny u iných OEM výrobcov. Doteraz to bolo najmä HTC, LG a Huawei, no svoju príležitosť dostal aj Samsung. Doteraz boli podmienky pre výrobu smartfónov pre Google takmer rovnaké, no tento rok sa to zmenilo. Google predstavil svoje Pixel smartfóny a nik spočiatku nevedel, kto ich vyrobil. Na konštrukcii totižto nenesú žiadnu zmienku o svojom výrobcovi. Hoci dnes vieme, že ich vyrobilo HTC, vedeli ste o tom, že ponuku na ich výrobu dostal aj Huawei?

20160928-google-pixel-phone-001

Náš tip
Google predal za prvý týždeň viac Pixelov ako Nexusu 6P

Colin Giles, VP pre Huawei Consumer Business Group, v rozhovore pre nemecký WinFuture.de prezradil, že odmietli ponuku Googlu na výrobu Pixel smartfónov z jednoduchého dôvodu – žiadali, aby na zariadeniach bol jasne zobrazený ich logotyp, aby každý vedel, kto ich vyrobil. Ich predstava počítala s logami Huawei a Google na zadnej strane zariadenia, čo sa však nepozdávalo Googlu. Ten si tak vybral iného výrobcu – HTC, ktoré súhlasilo aj s tým, že zariadenia nemusia niesť ich logo. Aj napriek tomu ale Giles tvrdí, že sa vzťah medzi spoločnosťami Huawei a Google nezmenil a v budúcom roku možno vyrobia spoločne ďalšie zariadenie. Naposledy svoje sily spojili pri výrobe smartfónu Nexus 6P.

Zdroj: WinFuture

15.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+