MojAndroid

Obchod Huawei AppGallery sa opäť rozrástol o dôležitú aplikáciu. Je ňou Bolt Food. Na zariadeniach s ekosystémom HMS (Huawei Mobile Services) môžu teraz záujemcovia využiť aj službu rozvozu jedla. K dispozícii majú viac ako 200 reštaurácií.

Čo je Huawei AppGallery

Je to obchod s aplikáciami, ktorý je podobný Google Play. Funguje na rovnakých princípoch, používateľ môže aplikáciu jednoducho vyhľadať a nainštalovať ju do svojho Huawei smartfónu. Tento obchod je alternatívou ku Google Play najmä pre zariadenia ekosystému HMS, ktoré nemajú prístup k službám od Googlu.

Huawei Mate 40 Pro
Huawei Mate 40 Pro | Foto: Redakcia


AppGallery momentálne hlási 530 miliónov aktívnych používateľov po celom svete. Pre porovnanie, Google Play je približne štyrikrát väčší. Pribúdajú aj vývojári, v poslednom roku sa ich počet zvýšil až o 77 %.

Tento rast je pomerne logický. Huawei totiž nemá na výber a do svojho obchodu musí investovať peniaze aj čas, keďže prístup ku Google Play nové zariadenia tohto výrobcu nemajú a pravdepodobne mať ani nebudú.

Bolt Food AppGallery
Bolt Food v AppGallery | Foto: Appgallery.com

TIP: Pozrite si kompletný zoznam lokálnych aplikácií, ktoré sa nachdázajú v obchode Huawei AppGallery.

Bolt patrí medzi značky, ktoré sa do AppGallery pripojili hneď na začiatku. Teší sa veľkému záujmu, aplikácia doteraz zaznamenala viac ako 4,5 milióna stiahnutí.

Aplikácia Bolt Food je momentálne dostupná v 20 krajinách a používať ju je možné v 40 mestách po celej Európe a Afrike.

Náš tip
Od 1. júla budeme z Číny nakupovať drahšie. Toto všetko by ste mali vedieť

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+