MojAndroid

HTC začne od 1. marca oficiálne predávať set pre virtuálnu realitu, HTC Vive, aj u nás na Slovensku. Spoločnosť zároveň potvrdila, že na slovenský trh príde aj ďalšie príslušenstvo, ktoré predstavila na CES 2017. HTC Vive Tracker sa k vývojárom dostane už 28. marca, neskôr si ho však budú môcť objednať aj bežní používatelia. HTC Vive Deluxe Audio Strap bude pre zákazníkov dostupný od 1. júna. Obidve zariadenia sa budú predávať za cenu 119€.

Spoločnosť zároveň oznámila trvalý upgrade profesionálnej sady HTC Vive Business Edition. Tá bude do budúcna dodávaná štandardne so systémom Vive Deluxe Audio Strap, ktorý vhodne doplní špecializovanú zákaznícku podporu a komerčnej licencie HTC Vive.

Vive Tracker

HTC Vive Tracker s výškou 42,27 mm, priemerom 99,65 mm a hmotnosťou 85 g bude uvoľňovaný v dvoch fázach. Tá prvá začne 28. marca, kedy sa dostane k vývojárom, ktorým umožní jednoducho implementovať do systému virtuálnej reality ich vlastné periférie. Zákazníci sa dočkajú možnosti zakúpiť ho neskôr v tomto roku, kedy by mali byť dostupné aj prvé zariadenia, s ktorými bude vedieť spolupracovať.  Aktuálne sa spoločnosti prihlásilo viac ako 2300 vývojárov.

„Uzavřeli jsme první rok s virtuální realitou pro zákazníky a pozorujeme její expanzi mimo herní průmysl. Stále častěji ji vidíme v oblasti vzdělávání, obchodu i výcviku profesionálů.“ řekl Daniel O`Brian generální ředitel pro HTC Vive. „HTC Vive Tracker hraje v tomto procesu významnou roli. Nabízí možnost snadno integrovat do virtuální reality nový obsah i příslušenství, které prohloubí virtuální zážitky a zároveň poskytne nové možnosti monetizace úsilí vývojářů.“

htc-vive-vr-ces-2017-4432-001

Jedným z prvých tímov, ktoré pracujú s HTC Vive Trackerom, je CloudGate Studio. Ich akčná hra Island 359 ich využíva hneď niekoľko a umožňuje tak ovládanie virtuálneho prostredia pomocou celého tela.

„S ovládáním pomocí pohybů celého těla jsme experimentovali od chvíle, kdy se nám HTC Vive poprvé dostal do rukou. Nikdy ale nefungovalo tak, jak bychom si přáli.“ Říká Steve Bowler, prezident CloudGate Studia. „S Vive Trackerem se nám podařilo tento problém vyřešit, posunout limity virtuální reality a vytvořit systém virtuálního já, který dává hráči možnost vidět a používat ve virtuálním světě celé tělo.“

Vive Deluxe Audio Strap

Nový Vive Deluxe Audio Strap prináša zvýšený komfort a polohovatelné slúchadlá pre 360° zvuk. Zdokonalený systém popruhov usnadňuje nasadenie headsetu a rýchle nastavenie optimálnej veľkosti pomocou otočného voliča, zároveň zaisťuje istejšie a stabilnejšie uchytenie. Príjemným detailom sú kvalitné polohovateľné slúchadlá, ktoré tak sadnú skutočne každému, ako aj nový systém vedenia káblov od headsetu.

vive

Zdroj: tlačová správa

27.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+