MojAndroid

Spoločnosti HTC sa pri predaji smartfónov nedarí tak, ako by si predstavovali. Vykúpením pre nich môže byť nová vlajková loď HTC 10, ktorá však na trh so smartfónmi prichádza pomerne neskoro. Veľkú nádej však HTC Vkladá do inej oblasti – do virtuálnej reality. Tu totižto patrí headset HTC Vive na špičku a konkurencia mu nestíha v mnohých smeroch. HTC si to uvedomuje a túto oblasť plánuje i naďalej rozvíjať. Podľa ich slov nahradí virtuálna realita smartfóny už o 4 roky.

HTC-Vive-product-1

Toto vyjadrenie padlo z úst Wang Tsung-ching, riaditeľky divízie HTC Vive China, ktorá má na starosti vývoj a produkciu okuliarov s virtuálnou realitou. V rozhovore pre čínsku stránku Sina povedala, že tak, ako smartfóny nahradili za 5 rokov počítače, virtuálna realita nahradí práve smartfóny, a to za ešte kratší čas. Jej predikcie potvrdzujú aj prvé odhady analytickej spoločnosti Gartner. Tá pre rok 2016 predpovedá iba 7% rast v predajnosti smartfónov, čo je za posledné roky po prvýkrát 1-ciferné číslo. Naopak, virtuálna realita je na vzostupe. Vidia to aj investori, ktorí sa rozhodli investovať do akcií spoločnosti HTC. O tom, že virtuálna realita môže vytiahnuť HTC z červených čísel, sme hovorili aj v našom prvom podcaste.

Zdroj: FocusTaiwan

26.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+