MojAndroid

Tchajwanská spoločnosť HTC už roky nepatrí k lídrom trhu so smartfónmi. V posledných rokoch priniesla pár parametrami dobre vybavených vlajkových lodí, ale softvér a jeho údržba zaostávala. Trvalo trištvrte roka od uvedenia systému Android 9.0 Pie, kým začala s aktualizáciou svojich top modelov na túto verziu systému. V prípade HTC U11 bola aktualizácia dokonca chybná a následne stopnutá. Pred mesiacom bola na niektorých trhoch uvoľnená pre posledný model HTC U12+ a teraz sa táto aktualizácia dostáva aj do Európy.

HTC U12+

Júlová bezpečnostná záplata a odstránení Google+

Aktualizácia na Android 9.0 Pie pre HTC U12+ má označenie 2.55.401.1. Jej veľkosť je 977,11 MB a je dostupná formou OTA. Okrem nových funkcii poslednej verzie systému Android ako sú nové navigačné gestá, prináša aj lepšiu optimalizáciu. Jej súčasťou je samozrejme aj júlová bezpečnostná záplata. Z aplikácie HTC Blinkfeed, ktorá funguje ako agregátor správ, bola odstránená podpora služby Google+. Tú spoločnosť Google pred pár mesiacmi ukončila. Pred aktualizáciou sa ubezpečte, že je váš HTC U12+ nabití aspoň na 70 % kapacity batérie.

Náš tip
HTC U11: Aktualizácia na Android Pie prichádza konečne do Európy | Aktualizované
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
8.8.2019
Zdroj: GSMarena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+