MojAndroid

Aktualizované 1.8.2019

GSMarena informuje, že táto aktualizácia sa konečne dostáva aj do zariadení v Európe. Jej veľkosť je 1,31 GB. Medzi prvými krajinami, v ktorých používatelia prítomnosť zaregistrovali, sú Švajčiarsko, Belgicko a Taliansko. Čoskoro by teda aktualizácia mohla doraziť aj na slovenské zariadenia.

Pôvodný článok:

Tchajwanská spoločnosť HTC už dlhé roky nepatrí k lídrom na trhu smartfónov. Napriek tomu v posledných dvoch rokoch vyprodukovala niekoľko dobre vybavených smartfónov, ktoré sa okrem dobrých  parametrov vyznačovali aj vysokou cenou. Práve kvôli nej by zákazníci očakávali rýchle aktualizácie na najnovšiu verziu systému.

Bohužiaľ, aktualizáciu na Android 9.0 Pie oznámila spoločnosť až skoro po trištvrte roku od jej vydania a to len na modely HTC U11, U11+ a U12+. A v prípade prvého menovaného modelu HTC U11 musela byť aktualizácia dokonca dočasne stopnutá. Teraz ju spoločnosť opätovne spustila a dúfa, že sa zaobíde bez ďalších technických problémov.

Pôvodne sa totiž po aktualizácií veľa kusov reštartovalo a systém už nenabehol. Následne museli byť poslané na reklamáciu do servisu. Nová aktualizácia má označenie 3.22.709.3 a jej veľkosť je rovnaká, aká bola u predošlej, s označením 3.22.709.2, čo znamená 1,4 GB. Podľa reakcií používateľov je aktualizácia bezproblémová.

Žiadne nové funkcie neprináša. Jedinou zmenou je odstránenie už neexistujúcej sociálnej siete Google+ z aplikácie HTC Blinkfeed. HTC U11 je dva roky starý smartfón s 5,5 palcovým QHD displejom, procesorom Qualcomm Snapdragon 835 a 12 megapixelovým fotoaparátom s optickou stabilizáciou.

Náš tip
HTC U19e a Desire 19+ oficiálne: Dve novinky so silnými batériami
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
1.8.2019
Zdroj: PhoneArena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+