MojAndroid

Je naozaj zaujímavé sledovať, ako sa niekedy vyvinú dohady a predpoklady o nových smartfónoch. Ak ste pozorne sledovali svet smartfónov v lete a očakávali príchod nových modelov Pixel od Google, možno ste zachytili informáciu o tom, že pôvodný nástupca smartfónu Google Pixel XL bol zrušený. Tieto dohady sa objavili v júli a od tohto dátumu sme rátali so zariadením, ktorého sme sa aj dočkali – telefón má väčší displej s minimálnymi rámikmi, a teda nie je priamy nástupca pôvodného Pixel XL, ale ide o úplne nový model. Teraz sa ale ukázalo, že ani zrušený model s označením “muskie” neputoval do koša – vznikol z neho HTC U11+.

Náš tip
Google Pixel 2 XL prišiel niektorým majiteľom bez operačného systému

Zrušený model prešiel do zaujímavej alternatívy

Novinka, ktorá bola predstavená iba včera, mala byť v skutočnosti nástupcom originálneho modelu Google Pixel XL. Chvíľu sa dokonca hovorilo o tom, že Google predstaví tento rok tri zariadenia, no potom model s označením “muskie” zrušil. Je pravdepodobné, že v tom všetkom zohrávala úlohu úzka spolupráca HTC a Google, ktorá neskôr vyústila do akvizície tej časti taiwanskej spoločnosti, ktorá sa starala o vývoj smartfónov Pixel. No a čo robiť s nepoužitým modelom? Pár úprav, prispôsobenie dizajnu a softvéru k portfóliu modelov HTC a voilà – vznikne HTC U11+.

HTC U11+: Mierne úpravy a je tu úplne iný telefón

Subjektívne môžeme povedať, že sme radi, že tento koncept nešiel do koša. Novinka od HTC vyzerá skutočne veľmi atraktívne, aj keď kopíruje niektoré črty súčasného modelu Pixel 2 XL. Napríklad umiestnenie skeneru odtlačkov na zadnú stranu je pre HTC vyslovene atypické, no umožnilo to použitie tenkého rámika okolo displeja. Okrem toho, HTC U11+ ponúka oveľa väčšiu batériu ako Pixel 2 XL s kapacitou až 3930 mAh. Samozrejme, nechýba tu softvérová nadstavba Sense a aj hardvér zrejme prešiel zmenami – dočkali sme sa už tradičného lesklého skleneného krytu, tentokrát s polopriesvitným farebným prevedením. Sme teda radi, že tento atraktívny návrh telefónu neostal nezrealizovaný a veríme, že HTC ho s novým modelom využije na maximum.

Zdroj: The Verge

3.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+