MojAndroid

Iba pred niekoľkými týždňami sa začali objavovať informácie o tom, že HTC zvažuje rôzne alternatívy do budúcnosti, medzi ktorými bola možnosť predaju časti alebo celej spoločnosti. Krátko na to sa začali objavovať dôveryhodne pôsobiace správy o tom, že Google rokuje s HTC o kúpe smartfónovej divízie. Teraz sa tieto dohady potvrdili, aj keď iba z časti – Google kupuje časť smartfónovej divízie HTC, ktorá bola zodpovedná za výrobu smartfónov Google Pixel za 1,1 miliardy USD.

Náš tip
HTC Harmony, Master a Lite: Poznáme niektoré špecifikácie

Google bude mať viac vlastného hardvéru

Google tak získa práva na know-how spoločnosti HTC, no nie exkluzívne. Okrem toho v rámci transakcie prešlo do Google niekoľko pracovníkov taiwanského výrobcu, z ktorých mnohí v minulosti spolupracovali s Google na príprave smartfónu HTC. Z pohľadu Google dáva táto transakcia zmysel – internetový gigant sa už viackrát vyjadril, že chce zlepšiť svoje postavenie hardvérovej spoločnosti na trhu a spoločnosť HTC je v tomto smere výbornou voľbou. HTC už niekoľkokrát ukázalo, že vie robiť vynikajúci hardvér a Google takéhoto silného hardvérového partnera nutne potrebuje.

Bude HTC naďalej vyrábať smartfóny?

Zatiaľ všetko nasvedčuje tomu, že HTC bude aj naďalej vyrábať ďalšie smartfóny. Je ale veľmi pravdepodobné, že množstvo prostriedkov spoločnosti pôjde do VR platformy HTC Vive, ktorej sa darí oveľa viac ako smartfónom tejto legendárnej značky. Je ale pravdepodobné, že v rámci portfólia spoločnosti nastanú nejaké zmeny, no zatiaľ nevieme, aké.

Zdroj: TechCrunch

21.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+