MojAndroid

Iba pred niekoľkými týždňami sa začali objavovať informácie o tom, že HTC zvažuje rôzne alternatívy do budúcnosti, medzi ktorými bola možnosť predaju časti alebo celej spoločnosti. Krátko na to sa začali objavovať dôveryhodne pôsobiace správy o tom, že Google rokuje s HTC o kúpe smartfónovej divízie. Teraz sa tieto dohady potvrdili, aj keď iba z časti – Google kupuje časť smartfónovej divízie HTC, ktorá bola zodpovedná za výrobu smartfónov Google Pixel za 1,1 miliardy USD.

Náš tip
HTC Harmony, Master a Lite: Poznáme niektoré špecifikácie

Google bude mať viac vlastného hardvéru

Google tak získa práva na know-how spoločnosti HTC, no nie exkluzívne. Okrem toho v rámci transakcie prešlo do Google niekoľko pracovníkov taiwanského výrobcu, z ktorých mnohí v minulosti spolupracovali s Google na príprave smartfónu HTC. Z pohľadu Google dáva táto transakcia zmysel – internetový gigant sa už viackrát vyjadril, že chce zlepšiť svoje postavenie hardvérovej spoločnosti na trhu a spoločnosť HTC je v tomto smere výbornou voľbou. HTC už niekoľkokrát ukázalo, že vie robiť vynikajúci hardvér a Google takéhoto silného hardvérového partnera nutne potrebuje.

Bude HTC naďalej vyrábať smartfóny?

Zatiaľ všetko nasvedčuje tomu, že HTC bude aj naďalej vyrábať ďalšie smartfóny. Je ale veľmi pravdepodobné, že množstvo prostriedkov spoločnosti pôjde do VR platformy HTC Vive, ktorej sa darí oveľa viac ako smartfónom tejto legendárnej značky. Je ale pravdepodobné, že v rámci portfólia spoločnosti nastanú nejaké zmeny, no zatiaľ nevieme, aké.

Zdroj: TechCrunch

21.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

9 odpovedí na “OFICIÁLNE: Google kupuje divíziu HTC zodpovednú za smartfóny Pixel”

    • Motorolu kupoval Google len kvôli patentom, jej mobilnú divíziu predal o 2 roky Lenovu.
      HTC je zjavne iný prípad, nevlastní nijak zvlášť zaujímavé portfólio patentov, uvidíme; v každom prípade to je pre HTC výhra :)

          • Chromebook pixel 1 a 2, Pixel C, Google Pixel a XL, Nest, 4x Chromecast, Nexus Player, Google Home, Google Daydream a Google WiFi, Onhub… adť :D
            Google toho má celkom dosť… ako som napísal, zlý marketing sposobuje, že si o tom pravdepodobne, ani nepočul.
            PS: A ktorá spoločnosť je taká, že si sama navrhne celý device, sama si vyrobí všetky súčiastky a sama ich aj zmontuje dokopy??

              • Ale pochopil. Moja pointa bola mierená trocha iným smerom. Mne ako konečnému zakazníkovi je uplne jedno. Vlastne sa to BFÚ nemá odkial dozvedieť…
                Inak povedané: Keď si kupiš Seat, alebo Škodu tiež nehovoríš mám WW (aj ked pomaly 60% súčiastok je práve s koncernu.
                Tak isto ako som minule stretol kamoša ktorý je posledný fanušik Blackberry a ten bol celkom prekvapený, keď zistil, že je to Alcatel (ale nie francúzky, ale čínsky), tak ako nikto nerieši, že Nokia je vlastne nejaký Nonname činsky distributor (tuším HMD), alebo tak isto ako 99,99% majitelou iPhonu nevlastnia (podla tejto logiky) Apple, ale Foxconn device. Pri žiadnej inej značke sa nad tým nikto nepozastavuje, ale pri Pixele je to obrovský problem.
                PS: Toto platí iba pre Pixel a Pixel XL, kto zmontoval Chromecast, Nexus Player (inak tam je to Asus), Prvé Chormebooky a Prvé dve generácie Chromebooku Pixel…adť

                • Asi ti tu musim skopirovat tvoj povodny post:

                  “To suhlasím. Aj ked Google robí fasa HW, tak je uplne príšerný v marketingu (viz. utopená Android TV (Nexus Player), alebo Pixel C…)”

                  Tak mi tu nepis, kto co vyraba/nevyraba, ked ty sam si napisal, ze Google “robi” fasa HW, co nie je pravda. Aspon nie v segmente mobilnych telefonov, prenosnych zariadeni, ci inych komercnych produktov. Nieco som cital o dedikovanych zariadeniach pre ich cloudove sluzby a pod., ale to je uplne ina tema.

Pridaj komentár

+