MojAndroid

Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť HTC má už dlhodobé finančné problémy. Niekdajší líder na poli mobilných zariadení robí všetko pre to, aby ostal konkurencieschopný, no nemá to jednoduché. V rámci zotrvania na trhu sa teraz ponúka možnosť odpredať oddelenie virtuálnej reality, ktoré má na svedomí pomerne úspešný headset HTC Vive.

Náš tip
HTC Vive: Akciová cena 699 € a parádne hráčske tituly

Predaj celej spoločnosti je zrejme nereálny

O tom, že HTC zvažuje ďalšie strategické kroky, informovala agentúra Bloomberg. Tá zmienila aj potenciálny kompletný predaj spoločnosti, no to je veľmi nepravdepodobné. HTC má totiž na konte široké portfólio produktov a iba ťažko by taiwanský výrobca našiel jedného predajcu, ktorý by mal záujem o všetky časti firmy. Zároveň ešte nepadlo ani rozhodnutie o predaji oddelenia s virtuálnou realitou a je možné, že k predaju nedôjde.

HTC však zvažuje všetky alternatívy. Kedysi líder na mobilnom trhu extrémne zaostáva za svojimi najlepšími časmi. Cena akcií spoločnosti klesla za posledných päť rokov o 75 %. V porovnaní s aprílom 2011, kedy bola cena akcií na historicky najvyššej úrovni, vidíme pokles až o závratných 95 %. Aktuálne má HTC tržnú hodnotu približne 1,8 miliardy USD, čo naozaj nie je veľa na spoločnosť, ktorá by chcela konkurovať gigantom ako je Samsung, Apple, ale aj čínskym výrobcom ako Huawei, Oppo, ZTE či Xiaomi.

HTC sa skutočne snaží

Náš tip
Apple si vyberá HTC Vive ako exkluzívneho partnera pre VR

Spoločnosti HTC však nemôžeme uprieť snahu prinášať atraktívne zariadenia pre samotných používateľov. Vlani predstavený HTC 10 patril medzi naše najobľúbenejšie smartfóny za celý rok. Tento rok sa spoločnosť rozhodla zmeniť zaužívaný dizajn, priniesla do svojho radu smartfónov nové materiály a vzhľad, čoho výsledkom je HTC U11. Znovu ide o vynikajúci smartfón, ktorý navyše ponúka jeden z najlepších fotoaparátov na trhu. Zdá sa ale, že HTC bude musieť podniknúť aj oveľa drastickejšie kroky, ak sa bude chcieť vrátiť ku svojej niekdajšej pozícii.

Zdroj: Bloomberg via TechCrunch

25.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+