MojAndroid

Vlajková loď Google Pixel 2 XL od spoločnosti Google si už zažila niekoľko nepríjemností. Po problémoch s displejom prišlo vydávanie čudného zvuku zariadenia. Problém s netradičnými zvukmi podľa všetkého vydával NFC čip a kým nebude jeho ovládač aktualizovaný, Google odporúčal jeho vypnutie. Reakciou na problémy spoločnosť zvýšila jednoročnú záruku na dvojročnú, ktorá je u nás štandardom.

Aktuálne sa objavila ďalšia mrzutosť. Niekoľko používateľov sa sťažovalo, že im smartfón dorazil bez operačného systému. Používatelia na Reddit fóre hlásili viaceré prípady. Po zapnutí smartfónu sa im jednoducho zobrazila informácia, že zariadenie nevie nájsť platný operačný systém a zariadenie sa nespustí. Zobrazil sa tu link s odkazom, na ktorom mali získať pomoc. Na to však potrebovali ďalšie zariadenie. Po príchode na odporúčanú adresu sa ale nič zmysluplné nedozvedeli.

Podľa Androidpolice.com však už Google problém vyriešil. Vyzerá to tak, že išlo o výrobnú chybu, ktorú odvtedy už odstránili, no niekoľko zariadení sa dostalo aj do obehu. V každom prípade, je to škoda, pretože takéto prípady dokážu vrhnúť na spoločnosť nemilé svetlo…

Zdroj: androidpolice.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Rastislav Salamon

  ten Pixel 2 je asi najväcsi odpad aky kedy kto vyrobil

  • Aspoň nehorí a nevybuchuje :D takže ešte sú aj horšie :)

 • Jasak

  Kí Keď pred dvoma rokmi vyšiel telefon Lumia 950 XL s špičkovou výbavou, bezdrôtové nabíjanie, výnimočný display , vymeniteľná batéria, perfektný fotoaparát, revolučný režim PC atď. ,nevravím že na tejto stránke, keďže sa jedná o android portál, ale doslova skoro všetci recezenti opľuli a zmietli zo stola telefón, ktorý ešte i dnes po 2.rokoch svojím vybavením drží krok s výkonom iných špičkových aparátov. Na nový Pixel som sa tešil, ale prekvapuje ma benevolentnosť recenzentov nad prúsermi telefónu, ktorý nestojí malé peniaze a mal by byť špičkou a príkladom, ako sa to má robiť. A verejnosť to toleruje, skvelé veci pošliape a amaterizmus prepláca. Nechcem porovnávať platformy, alebo vyvolávať vášnivé diskusije vedúce k ničomu. Je to už i zbytočné, keď je WM zašliapaný do prachu. Len mi je smutno, že prichádzame o možnosť variability a pestrosti trhu, kde sa dá vyberoť každému niečo šité na mieru. Miesto toho nám zostáva jednotvárna voľba a keď sa rozhodnete o priplatkové prémium so zárukou kvality, dostanete hnoj a ešte sa dočítate, že to nieje až tak zle, ako to vyzerá. Kedy sa konečne poučíme.

  • Pepo

   Ja by som to celkovo videl tak, že u nás na Slovensku je dopyt iba po dvoch značkách, a to je Samsung a Apple. Ľudia na Slovensku ako keby mali potrebu týmito značkami ukazovať, že sú niečo viac alebo neviem čo… Ale to je jedno.
   Preto, keď príde niečo iné, tak je to hneď zlé a neviem čo. Ale prečo sa tu zniesla iba taká malá vlna kritiky na Pixely 2? Je to asi tým, že sa u nás oficiálne nepredávajú a aj tých pár kusov čo sa tu predá si nájde vyslovene čistých vyznávačov Androidu, a tým je jedno čo a ako. Ostatných Pixely nezaujímajú, preto sa o nich nerozpráva.
   Tu sa dočkáme iba kritizovanie jednej, či druhej, vyššie spomenutej značky. Bez akejkoľvek racionálnej diskusie alebo uvažovania. Pixely sú od začiatku nepodarky s dobrými foťákmi a čistým Androidom. Je na tom kus pravdy a kto to neprizná, patrí medzi ľudí, čo neuvažujú s nadhľadom.
   To isté platí aj pri ostatných značkách a zariadeniach…

  • Odur

   Ja s tebou súhlasím a tak nejak nechápem, prečo nám zomrel microsoft na tom trhu, (aj keď samozrejme viem). Dnes sú ľudia taký blbý, že sa spýta, a načo by potreboval výmenu betérie? Hlavne nech je to optimalizované a jemu to vydrží. Lenže keď dokážeš vyymeniť batériu, môžeš ten telefón používať dlhé roky, ak máš vlajkovú loď. Dnes? Je to iba spotrebný materiál, ktorý do dvoch rokov stojí za nič, pretože batéria je totálne vyšľahaná, vydrží ledva deň pri jednoduchej záťaži, batériu nemáš ako vymeniť a všetko výhovorky na to, že je to aspoň vodeodoľné. Prdlajs…

   • Rozum

    Čo tak využiť to na krku aj na niečo iné ako hate? To ako vážne je problém dať si po dvoch rokoch vymeniť batériu v servise za nejakých 40€ pri 800€ smartphone?

 • Drewo

  Celkom dlho som rozmyslal nad dalsim fonom po nexuse 5 (hammerhead), mal to byt pixel 2, ale po tychto vsetkych problemos uz ani neverim, ze google vyrobi nieco tak dobre ako bol prave nexus.

  • Ani Nexus nebol bez problémov :) ale určite to zamrzí ten pixel. Mal som Nexus 5 keď vyšiel. Tam bol problém s HW tlačidlom ktorý časom odstránili u ďalších kusoch(ja som musel prepájkovať nové keďže to bol dovoz). Ďalší problém bol s foťákom ktorý aj keď človek nepoužíval tak vybíjal batériu. Dokonca problém s GPS. U N6P sa tiež objavili problémy i keď tento krát má obišli.

+