MojAndroid

Google Pixel 2 je jedným z najočakávanejších smartfónov roku. Aj preto je zrejmé, že nároky naň sú vyššie ako na priemerné Android zariadenie, akých je v priebehu roku predstavené nespočetné množstvo. O to väčším problémom je, keď sa ukáže nejaká nedokonalosť, ktorú odhalí až samotné používanie zariadenia. Viacerí majitelia nových Pixelov hlásia skutočne dramatické prepálenie OLED displeja, ktoré sa u iných zariadení objavuje spravidla až po niekoľkých rokoch alebo vôbec.

Náš tip
Tmavá téma je na smartfónoch Google Pixel 2 konečne realitou!

Problémy už po niekoľkých dňoch

Niektorí zahraniční novinári patria medzi prvých, ktorí používajú Google Pixel 2 a Pixel 2 XL za účelom testovania. Práve tí spozorovali prepálenie displeja na mieste, kde je zobrazený navigačný panel s tlačidlami. Práve tie sú v displeji “vypálené” a ich obrysy je možné vidieť pri zobrazení šedej farby na mieste, kde sú normálne zobrazené biele tlačidlá.

Google o situácii vie a prešetruje ju

Niečo podobné je s OLED technológiou späté od jej počiatkov. V mnohých smeroch bol tento problém minimalizovaný a ak sa aj objaví, väčšinou až po niekoľkých rokoch aktívneho používania zariadenia. O to vážnejšie je, že používatelia hlásia prepálenie displeja už po niekoľkých dňoch. Problém sa zväčšuje aj tým, že čoraz viac používateľov hlási podobné problémy. Zdá sa, že situácia je skutočne vážna, pretože už aj Google začal problém aktívne skúmať. Hoci zatiaľ jeho existenciu oficiálne nepotvrdil, situáciu budeme určite sledovať a informovať vás o jej ďalšom vývoji.

Zdroj: Android Central via Pocketnow

23.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+