MojAndroid

Ak aspoň trochu sledujete spoločnosť HTC, táto správa vás nejako špeciálne neprekvapí. Spoločnosť sa v posledných rokoch pohybuje v nelichotivých číslach a v priemere má vždy horší rok ako ten predošlý. Tak tomu bolo aj v minulom roku 2017. Hoci nám už čo-to napovedali mesačné správý spoločnosti.

Všeobecne povedané, HTC malo najhorší rok za posledných 13 rokov. Report ukázal, že v roku 2017 mala spoločnosť tržby asi 2,1 miliardy dolárov, čo je cca o 20% nižšie ako v predošlom roku.

HTC sa snažilo už dávnejšie robiť rôzne opatrenia a konečne vylepšiť, čo sa dá. Jedným z nich bolo aj to, že predstavila v roku 2017 menej zariadení, zato si však dala na nich extra záležať a nebabrala sa s prílišným rozširovaním rodiny HTC. Treba uznať, že HTC U11 mal veľmi dobré ohlasy, a to aj v prísnych recenziách svetových médií. Bohužiaľ, v predaji ho valcovali iné spoločnosti.

Jedným z opatrení spoločnosti pred ďalšími stratami bol aj predaj divízie vývoja a výskumu “Powered by HTC” spoločnosti Google. Finančné a právne transakcie sa však ukončia až v tomto roku. Headset s virtuálnou realitou HTC Vive si však naďalej necháva.

Podľa zdroja sa spoločnosť do roku 2018 tiež nechystá s množstovm zariadení, ale predstaví ich skutočne len pár. Je ale obdivuhodné, že vedenie sa neustále snaží napredovať a prinášať zaujímavé novinky.

Zdroj: androidauthority.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+