MojAndroid

Spoločnosť HTC má za sebou naozaj hrozný rok 2015. Síce ku koncu roku sa výrobca snažil niečo zmeniť extravagantnými zariadeniami HTC One A9 a HTC One X9, no výrazne negatívne finančné výsledky sa už zachrániť nepodarilo. Samozrejme, nejde o úplne katastrofický scenár, no v porovnaní s posledným rokom si výrobca poriadne pohoršil.

Náš tip
Novoročná SÚŤAŽ: Sledujte nás a vyhrajte HTC One M9

V decembri dosiahla spoločnosť obrat 195,7 milióna USD, čo je až 57,08% pokles oproti rovnakému obdobiu minulého roku. Spoločnosť si pohoršila aj oproti rovnakému predchádzajúcemu mesiacu, a to až o 36,64 %. Čo sa týka celoročného zúčtovania, taiwanský  výrobca dosiahol obrat 3,65 miliardy dolárov, čo je 35,24% pokles oproti roku 2014, kedy bol obrat na úrovni 5,64 miliardy.

htc-financial-2015

Uvidíme, ako sa spoločnosti podarí zvrátiť tieto negatívne výsledky v tomto roku. Je zrejmé, že sa firma snaží niečo zmeniť a využíva k tomu zaujímavé nové zariadenia. Ak chce ale dnes skutočne uspieť, bude potrebovať aj spoľahlivú vlajkovú loď. Tou by mal byť model HTC One M10, ktorý by podľa niektorých mohol vrátiť spoločnosti dávnu slávu. Niektoré zdroje naznačujú, že novinka tento rok prinesie 6″ QHD displej a procesor Snapdragon 820, čo by mohla byť pre mnohých náročných používateľov skvelá kombinácia. Odpovede na tieto otázky ale ukáže až čas, no my sme už teraz zvedaví na to, čo si pre nás taiwanská firma prichystá tento rok.

Zdroj: GadgetzArena via PhoneArena

8.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+