MojAndroid

Spoločnosť HTC bola ešte nedávno vo veľmi hlbokej kríze, z ktorej sa jej podarilo dostať až v priebehu posledného roku. Pred tým sa výrobca trápil s negatívnymi štvrťrokmi a aj keď sa mu podarilo pripraviť zaujímavé zariadenie, verejnosť ho nepriala tak, ako sa očakávalo. To sa ale zmenilo v poslednom roku, keď bol smartfón HTC One M8 taký úspešný, že pomohol spoločnosti dostať sa zo záporných období. Posledné výsledky tak boli pomerne uspokojivé a HTC v tomto trende pokračuje aj v roku 2015.

V prvom štvrťroku zaznamenala spoločnosť zisk vo výške 11 miliónov dolárov. To je síce o čosi menej, ako v predchádzajúcom štvrťroku, no táto hodnota predstavuje medziročný nárast vo výške 25 % oproti Q1/2014. Pre HTC to tak znamená veľmi slušný začiatok roka, no je veľmi pravdepodobné, že situácia sa v ďalších obdobiach ešte zlepší. Novinka HTC One M9 je na trhu totiž iba veľmi krátko a je pravdepodobné, že zisky z predajov vlajkovej lode budú tvoriť významnú časť celkových ziskov spoločnosti aj v ďalšom období.

HTC One M9-recenzia-2

Tieto výsledky sú pre spoločnosť určite pozitívne, no teraz nesmie HTC zaspať na vavrínoch. Ďalšie obdobie bude určite kritické a vo veľkej miere bude mať podiel na tom, ako sa bude vyvíjať celý rok v spoločnosti po hospodárskej stránke.

Zdroj: HTC via pocketnow

29.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+