MojAndroid

Spoločnosť HTC síce v poslednom období nezaznamenáva lichotivé finančné výsledky, no aj napriek tomu sa nevzdáva a hľadá nové možnosti rastu a vývoja. Jednou z nich je aj vyrobenie blockchainového smartfónu s názvom Exodus.

„Ľudia sa v dobe internetu často zaoberajú bezpečnosťou osobných dát. Je to skvelou príležitosťou na to, aby sme ich podporili v ceste za znovunadobudnutím ich digitálnej identity. Keďže smartfón je to najosobnejšie zariadenie, na ktorom používatelia vytvárajú a konzumujú najviac obsahu, Exodus bude tým najlepším začiatkom. Teší ma, že mám možnosť podieľať sa s jeho pomocou na decentralizácii internetu a jeho transformácii pre potreby moderného používateľa.“ povedal riaditeľ Crypto oddelenia HTC, Phil Chen

 

22. októbra sa dozvieme viac

Možno si kladiete otázku, že čo presne bude toto zariadenie reprezentovať a ako vlastne bude vyzerať. Odpovede sa dočkáme už čoskoro, pretože spoločnosť oznámila, že jeho oficiálne odhalenie sa bude konať už 22. októbra. Spoločnosť HTC už stihla založiť nový instagramový účet, ktorý je venovaný práve tejto zaujímavej novinke. Objavil sa aj teaser, no ten nám veľa informácií o novinke nedal. Čo ale vieme určite, zariadenie bude asi najbezpečnejším telefónom súčasnosti, minimálne čo sa týka kryptomien.

O hardvéri sa zatiaľ mlčí

Smartfón bude bežať na operačnom systéme Android, ale budú pridané aj rôzne bezpečnostné protokoly a aplikácie, ktoré by mali zabezpečiť zvýšenú bezpečnosť pri práci s kryptomenami. Projektový manažér Phil Chen oznámil, že cena zariadenia sa bude pohybovať na úrovni okolo 1000 dolárov (približne 865 €).

Náš tip
HTC Exodus – ďalší blockchain smartfón na obzore
15.10.2018
Zdroj: phonearena.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+