MojAndroid

Kryptomeny hýbu svetom a nieje prekvapením, že sa stále viac objavujú správy o špecializovanom hardvéri pre túto technológiu. Len tento týždeň bol oficiálne predstavený prvý blockchain smartfón s názvom Finney a zdá sa, že mu čoskoro pribudne konkurencia priamo od spoločnosti HTC. Tá by podľa webu The Next Web mala predstaviť svoj blockchain telefón už v októbri a mal by byť pomenovaný ako HTC Exodus. Mal by mať zabudovanú špeciálnu peňaženku (bezpečné úložisko) pre kryptomeny a špeciálnu technológiu pre spúšťanie decentralizovaných aplikácií. Zároveň s ním by chcela spoločnosť HTC predstaviť aj vlastnú blockchain sieť.

Náš tip
HTC vykázalo prvý štvrťročný zisk po skoro 3 rokoch

Phil Chen, tvorca headsetu HTC Vivie, ktorý by mal projekt HTC Exodus viesť, k tomu povedal:

Prostredníctvom Exodus by sme chceli podporovať základné kryptomeny a protokoly ako Bitcoin, Lightning Networks, Ethereum, Dfinity a ďalšie. Radi by sme podporili celý blockchainový ekosystém a v najbližších mesiacoch budeme oznamovať ďalšie významné partnerstvá.

Vzhľadom k malej konkurencii v segmente blockchainových smartfónov, by HTC Exodus mohol znamenať pre spoločnosť získanie náskoku v medzere na trhu a šancu na návrat po rokoch stratových finančných výsledkoch.

17.5.2018
Zdroj: AndroidCentral

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+