MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konektivita: Povinná jazda

Bez akéhokoľvek prekvapenia, nová desiatka podporuje aj najnovšie štandardy, čo sa konektivity týka. Podporuje 5 GHz WiFi ac a poteší aj prítomnosť Bluetooth v4.2, či bezkontaktnej technológie NFC. O rýchle dátové prenosy sa postará LTE Cat 9 s prenosovými rýchlosťami na úrovni 450/50 Mbps a rýchle lokálne prenosy zabezpečí USB 3.1, ktorý funguje v rámci reverzibilného konektoru USB-C.

HTC 10-recenzia-11

Pri práci s telefónom sa nám páčila aj vysoká úroveň kvality volaní, ktorá v prípade HTC patrí tradične k tomu najlepšiemu. Nestane sa tak, že by ste druhej strane nerozumeli ani v prípade, že ste v hlučnejšom prostredí. HTC si dobre poradí aj s elimináciou zvukov na pozadí.

Batéria: Priemerná výdrž

Ak nás HTC 10 vedel doteraz prekvapiť svojou výbornou kovovou konštrukciou, displejom či fotoaparátom, tak s výdržou batérie to už nebude tak ružové. Kapacita 3000 mAh je priemerom triedy a to isté platí aj o výdrži batérie, ktorá v žiadnom prípade nebude tým faktorom, prečo by ste mali HTC 10 uprednostniť pred iným zariadením. Výdrž sa v našom prípade pohybovala na úrovni 20 – 30 hodín, a to v závislosti od toho, ako sme HTC 10 používali. V priemere sme ho však mali nonstop pripojený k internetu (50:50 pre WiFi a 4G) a najčastejšie sme používali internetový prehliadač, počúvanie hudby cez Spotify, ako aj e-mailovú komunikáciu a chat cez Facebook Messenger. Displej ostával v priemere zapnutý po dobu 2,5-3,5 hodín, čo je skôr slabší priemer high-end triedy. Výdrž síce môžete predĺžiť pomocou úsporného režimu, no ten vám pridá nanajvýš niekoľko hodín používania, a to na úkor výkonu a konektivity. V prípade núdze ale poteší prítomnosť režimu Extrémneho šetrenia, ktorý dokáže z batérie dostať skutočné maximum.

HTC 10 poteší prítomnosťou podpory rýchleho nabíjania Quick Charge 3.0, ktoré sľubuje nabitie batérie na 50% už do 30 minút. Vzhľadom na to, že v balení sme nedostali rýchlonabíjačku, sme však rýchlosť nabíjania nemohli overiť. HTC 10 nepoteší ani priaznivcov bezdrôtového nabíjania. Vzhľadom na použitie kovovej unibody konštrukcie,ho HTC zatiaľ do zariadenia nevedelo implementovať.

HTC 10: Záverečné hodnotenie

TIP_redakcie_MojAndroidSK-e1353084798275Nová vlajková loď taiwanského výrobcu tento rok konečne prináša to, na čo všetci tak dlho čakali – kvalitný fotoaparát. HTC tento rok nezaváhalo a použilo nový 12 Mpix snímač a optickú stabilizáciu, ktoré v spojení s ďalšími komponentami a softvérom prinášajú výbornú kvalitu fotografií a 4K videa. Okrem toho však musíme HTC pochváliť za výborné konštrukčné spracovanie, kvalitný a výkonný zvukový výstup, či nadstavbu Sense UI, ktorá na nás zapôsobila svojou jednoduchosťou a podobnosťou s čistým Androidom. To sú hlavné dôvody pre kúpu HTC 10. Momentálne mu však parametrami a výbavou na trhu môže konkurovať len Samsung Galaxy S7 a S7 edge. Tie však oproti HTC 10 ponúkajú napríklad lepšiu čitateľnosť na priamom slnku, dlhšiu výdrž na batériu, bezdrôtové nabíjanie, či odolnosť voči vode. Oficiálna cenovka pre HTC 10 zatiaľ nebola stanovená, no nemyslíme si, že pôjde nižšie ako u Samsungu. Odporúčanie na kúpu HTC 10 je tak vecou priorít. Ak hľadáte skvele vybavené zariadenie s kovovou konštrukciou, tak HTC 10 je dobrou voľbou. Ak vám ale nevadí sklo a požadujete od smartfónu všetko to navyše, čo ponúka konkurencia, tak potom HTC 10 ide trochu do úzadia. Napriek tomu si myslíme, že HTC 10 je najlepším telefónom, aký kedy HTC vyrobilo a dnes je jedným z najväčších konkurentov pre Samsung Galaxy S7 a S7 edge. Ten však nie je jedinou alternatívou, ktorá sa mu vyrovná. Veľkými konkurentmi v high-end kategórií sú napríklad aj LG V10 a u nás zatiaľ nepredávaný LG G5. Každý z nich ponúka iné výhody. Ktorý u nich si vyberiete je teda už len na vás.

HTC 10-recenzia-5

Plusy:

  • Kovová unibody konštrukcia
  • Výkon a rýchle reakcie systému
  • Kvalitný audio výstup a BoomSound reproduktory
  • Výborný fotoaparát
  • Predný fotoaparát s optickou stabilizáciou

Mínusy:

  • Displej má pri pohľade z boku ružový nádych
  • Výdrž batérie mohla byť lepšia
  • Občasné zaváhania fotoaparátu (softvérová záležitosť)
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
2.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+