MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Výkon: Štandard vlajkových lodí

Čo sa týka komponentov, ktoré zabezpečujú hrubú silu tohto zariadenia, tak HTC už ako povinnú jazdu zvolilo nový procesor Snapdragon 820 a 4 GB operačnej pamäte RAM. Výkon je teda porovnateľný s inými vlajkovými loďami, čo dokazujú aj výsledky benchmarkov AnTuTu, GeekBench a 3D Mark. Minimálne rozdiely vo výkone nie sú až tak podstatné a dôležité je, ako sa zariadenie správa a funguje v praxi. A tu podľa nás HTC 10 skutočne exceluje. Smartfón s operačným systémom Android 6.0 Marshmallow a odľahčenou nadstavbou Sense UI ponúka skutočne rýchle reakcie a bezproblémový chod aplikácií. Tie sa spúšťajú expresne rýchlo aj v prípade, že na pozadí máte spustených niekoľko desiatok ďalších aplikácií. Bezproblémové je aj prepínanie medzi aplikáciami z multitaskingového menu. No a samozrejmosťou je tiež plynulé prehrávanie 4K videí, ktoré HTC 10 dokáže aj natáčať.

Grafická jednotka Adreno 530 ponúka pre hráčov dostatok výkonu. Na HTC 10 spustíte všetky dnes dostupné, graficky náročné hry, ktoré si budete môcť vychutnať pri plných detailoch. V 3D Marku sme v teste Ice Storm Unlimited a Slingshot namerali skóre 29306 resp. 2424 bodov. Prehrievanie pri hrách je trochu väčšie ako pri bežnej záťaži a pohybuje sa na úrovni okolo 37 a viac stupňov Celzia. Pri bežnom záťažovom teste, ktorý robíme pomocou AnTuTu Stress testu, sa teplota vyšplhala maximálne na 36 stupňov. Aké teploty sme namerali na tele zariadenia, môžete vidieť na obrázku nižšie.

HTC 10-recenzia-6 teplota

Interné pamäťové úložisko má štandardných 32 GB, z ktorých je pre používateľa dostupných približne 24 GB. Rozšíriť sa dajú o pamäťové karty microSD, ktoré môžu mať maximálnu kapacitu do 200 GB. Okrem toho HTC pridáva aj možnosť rozšírenia pamäte pomocou cloudového úložiska Google Drive, na ktorom pre nového majiteľa HTC poskytuje 100 GB úložný priestor po dobu dvoch rokov.

Multimédiá: BoomSound bez sterea

HTC sa v minulosti preslávilo aj svojimi reproduktormi BoomSound, ktoré po prvýkrát použil v modeli HTC One M7. Odvtedy sa stali akýmsi ukazovateľom kvality medzi smartfónmi a aj u nás v redakcii sme ich používali ako referenčné pri porovnávaní kvality zvuku smartfónových reproduktorov. HTC 10 ale tento rok prichádza s trochou obmenenou zostavou. Namiesto dvoch predných Boomsound reproduktorov používa totižto duálnu zostavu pozostávajúcu z jedného výškového reproduktora a druhého reproduktora, ktorý sa stará o reprodukciu stredných a nižších frekvencií. Táto dvojica hrá síce približne rovnako hlasno ako u predchodcov, počuteľne však menej kvalitne. Zvuk je viac plechový a chýba tu akási “plnosť” a vyváženosť, ktorú ponúkali BoomSound reproduktory predchodcov. Na stole sme mali pri sebe položené HTC One M8, M9 a HTC 10, a počuteľne najlepšie hral najstarší z nich – HTC One M8.  Bez ohľadu na predchodcov by sme však tzv. BoomSound Hi-Fi reproduktory, ako ich HTC označuje, označili za nadpriemer triedy. Už to však nie je ten starý dobrý BoomSound.

HTC 10-recenzia-2

HTC tento rok stavilo karty aj na kvalitný audio výstup. HTC 10 totižto podporuje 24-bitový Hi-Res stereo zvuk, ktorý ocenia nielen nadšenci pre kvalitné audio. Výstup na slúchadlá je naozaj kvalitný a ponúka výkon s dostatočnou rezervou. HTC tiež ponúka nástroj BoomSound osobný profil, ktorý s pomocou série testov nastaví výstup podľa sluchu každého používateľa.

Ukážka z nastavovania osobného profilu HTC BoomSound. K dispozícii je aj sofistikovanejší test pomocou vzoriek zvuku.

Aplikácií na prehrávanie multimédií tu nehľadajte veľa. HTC sa tento rok rozhodlo obťažovať používateľa minimom tzv. bloatwaru, a tak tu nájdete len hudobný prehrávač Hudba Google Play a žiadny videoprehrávač. Na prehliadanie fotografií a videí HTC používa Google aplikáciu Fotky, ktorá však pravdepodobne neuspokojí potreby všetkých používateľov, a to aj napriek tomu, že HTC pridalo do systému podporu pre RAW súbory a videá HTC Zoe. Natívna HTC galéria z obchodu Play zatiaľ nie je podporovaná, a tak si budete musieť vystačiť s inými alternatívami. Odporúčiť môžeme napríklad galériu QuickPic Gallery alebo videoprehrávač MX Player, ktorý zvláda aj prehrávanie 4K videí.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

2.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+