MojAndroid

Google dnes oznámil novinky pre developerov hier pre Android. Svetu totižto predstavil SDK pre multiplatformovú synchronizáciu medzi Androidom a iOS. Zjednodušiť by to malo prácu na tituloch, ktoré vývojári plánujú vydať na obidvoch platformách. Google rozšíril podporu pre multiplayer aj na iOS, čo znamená, že ťahové a real-time bojové hry môžu prebiehať na obidvoch operačných systémoch.

Vývojári môžu v hrách odteraz zahrnúť aj nové tabuľky so zoznamom najlepších hráčov, či dosiahnuté úspechy v hrách na oboch platformách. To znamená, že porovnávať sa nebudete už len s hráčmi na Androide, ale so všetkými čo si hru nainštalujú a teda aj na iOS. Google pridal aj možnosť posielať virtuálne darčeky v hrách medzi jednotlivými hráčmi.

Developeri sa môžu tešiť tiež na hlbšie prepojenie s nástrojom Google Analytics, ktorý im umožní lepšie analyzovať, speňažiť a propagovať svoje tituly pomocou Google Play Developer konzoly. Budú môcť sledovať veci ako prihlásených používateľov, denne aktívnych používateľov a iné. Novinkou má byť aj hlbšia previazanosť Google Analytics s platformou AdMob, ktorá má podľa Googlu pomôcť viac zúžitkovať reklamy. Poslednou novinkou majú byť nové kategórie hier na obchode Play, ktorých má byť po novom až 18.

Zdroj: techcrunch

17.3.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+