MojAndroid

Do kín sa práve dostáva nová adaptácia známeho príbehu o obrovskej Godzille, ktorá sa pohybuje vo svetových mestách a ničí všetko, čo sa jej postaví do cesty. Tento film sa stal aj námetom rovnomennej hry, ktorá je už zadarmo dostupná k stiahnutiu v Obchode Play a ktorá vás určite prekvapí svojím žánrom. Nejde totiž o akčnú FPS hru či strieľačku iného druhu, ako by sme mohli predpokladať na základe obsahu filmu. Godzilla – Smash3 je puzzle hra s prvkami ťahovej stratégie, no napriek tomu je spracovaná veľmi dobre a stále dokáže ponúknuť dostatok zábavy či akcie.

Godzilla 1 Godzilla 2 Godzilla 3

V hre sa ocitnete v úlohe ničivej Godzilly, ktorá sa postupne dostáva k mestám, v ktorých chce, samozrejme, zničiť všetko, čo bude môcť. Zabrániť sa jej v tom snažia armádne sily v podobe stíhačiek, vrtuľníkov, tankov či bojových lodí, na ktoré útočíte pomocou spájania rovnakých obrazcov v poli – princíp známy z tisícok titulov, populárnych najmä na sociálnych sieťach. Hra však v sebe skrýva aj akčný prvok – sila vášho útoku je totiž závislá na tom, koľko rovnakých obrazcov pospájate. Niektoré obrazce tiež ponúkajú ničivejšie útoky, niektoré vám doplnia životy. Tie sú potrebné kvôli tomu, že v útokoch sa striedate s armádnymi jednotkami, ktoré vám tiež postupne berú zo života, a teda ich budete musieť poraziť skôr, ako oni vás.

Hra v sebe skrýva aj vnútroherné nákupy, no bolo pomerne zložité vôbec ich objaviť. Popri hraní samozrejme zbierate body, za levely dostávate hviezdičky a svoju Godzillu môžte vylepšovať v rôznych smeroch, no tu sme nikde pri testovaní hry na žiadne urýchlenie procesu pomocou reálnych platieb nenarazili. Jediný okamih, keď si v hre môžete niečo kúpiť, nastane v prípade, že vaša Godzilla útok armády neprežije a vy ju môžte za malý poplatok oživiť. Okrem toho sa vo vyšších leveloch dajú dokúpiť špeciálne vylepšenia pred každým levelom. Bez toho sa ale určite zaobídete a zadarmo si tak užijete hodiny zábavy, ktoré táto hra v sebe ukrýva. V Obchode Play má momentálne hodnotenie 4,4 hviezdičiek, no väčšina ľudí sa sťažuje na vysokú, až nereálnu, náročnosť vyšších levelov, ktoré sú ohraničené časom. Takýchto komentárov je pomerne veľké množstvo a preto je zrejme iba otázka času, kedy vývojári tento nedostatok odstránia.

Godzilla 6 Godzilla 5 Godzilla 4

19.5.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+