MojAndroid

Zariadenia s operačným systémom ChromeOS obvykle ponúkajú skutočne zaujímavý pomer cena/výkon. Teraz však spoločnosť HP prináša svoj nový Chromebox G2. Ten môže slúžiť ako multimediálna stanica, no dostupný bude zároveň aj vo výkonnej konfigurácii, ktorá by mohla nahradiť aj stolný počítač.

Náš tip
HP Chromebook x2 oficiálne: Nechýba klávesnica a stylus!
Náš tip
HP prináša nový Chromebook 11 G6 a Chromebook 14 G5 | CES 2018

HP Chromebox G2

Model HP Chromebox G2 je prakticky prvým desktop zariadením so systémom ChromeOS, ktoré dostáva podporu Android aplikácií v Obchode Play. Práve používatelia, ktorí vlastnia staršie ChromeOS zariadenie bez podpory Obchodu Play by sa o takéto zariadenie skutočne mohli zaujímať. HP navyše prináša hneď niekoľko konfigurácií v rôznom cenovom spektre.

Základná konfigurácia ponúkne procesor Intel Celeron 3865U, HD Graphics 610, 4 GB RAM (s možnosťou rozšírenia) a 32 GB SSD úložiska za sumu približne 199 dolárov. Výkonnejšia verzia ponúkne procesor Intel Core i5-7300U, HD Graphics 620, 8 GB RAM, 32 GB SSD úložiska za sumu 549 dolárov. Verzia s procesorom Intel Core i7-8650U, UHD Graphics 620, 8 GB RAM, 32 GB SSD úložiska bude následne stáť približne 689 dolárov. Najvýkonnejšia konfigurácia bude obsahovať procesor Intel Core i7-8650U, UHD Graphics 620, 16 GB RAM a 64 GB SSD úložiska za výslednú sumu na úrovni 789 dolárov.

Náš tip
HP prináša novú vreckovú tlačiareň Sprocket a produkty Spectre

Vo výbave nechýba konektor USB-C, HDMI Konektor, trojica USB 3.0 portov vzadu a dva vpredu, ethernet port, 3,5 mm audio konektor či čítačka pamäťových kariet pre rozšírenie interného úložiska. Najlepšie vybavená verzia bola dokonca vypredaná do niekoľko hodín a aktuálne sa v e-shope spoločnosti HP čaká na jej naskladnenie.

1.6.2018
Zdroj: AndroidPolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+