MojAndroid

Spoločnosť Samsung dnes oznámila finančné výsledky za prvý kvartál tohto roka. Juhokórejskému výrobcovi sa podobne ako aj iným spoločnostiam v mobilnom segmente darilo veľmi dobre a jeho tržby sa pohybujú na úrovni 28,1 miliardy dolárov. Spoločnosť dosiahla v 1Q tohto roka rekordný prevádzkový zisk 8,78 bilióna juhokórejských wonov (približne 6 miliárd eur), čo oproti rovnakému obdobiu minulého roka predstavuje nárast až o 53%. Vysokým ziskom vďačí spoločnosť najmä dobre predávajúcim sa smartfónom strednej triedy.

samsung-logo-550x348

Divízia IT & Mobile Communications spoločnosti Samsung v prvom štvrťroku zaznamenala 7% nárast oproti 4Q 2012. Ide o nezvyčajný jav, keďže v povianočnom období zvyknú zisky spoločností väčšinou klesnúť. Samsungu sa v tomto čase podarilo navýšiť tržby na 32.82 bilióna wonov, teda 29,5 miliardy dolárov. Prevádzkový zisk bol 6,51 biliónov wonov – 5,9 miliardy dolárov.

Vysokým ziskom spoločnosť vďačí dobre predávajúcim sa modelom smartfónov Galaxy Note II a Galaxy S III. Dopyt po high-end smartfónoch spoločnosti sa však v druhom štvrťroku pravdepodobne zmenší. Dôvodom má byť narastajúca konkurencia v tomto segmente trhu. V 1Q 2013 sa úspešne predávali aj tablety zo série Galaxy Tab 2 a to aj napriek tomu, že záujem o tieto zariadenia medzikvartálne poklesol o 30%.

V ďalšom období má predaj zariadení podporiť najmä nová vlajková loď Galaxy S4 a 8 palcový tablet Galaxy Note 8.0. Samsung však pripravuje aj ďalšie smartfóny a tablety, ktoré postupne predstaví v priebehu roka. Tešiť sa môžeme napríklad na Galaxy Tab 3 alebo na novú generáciu tabletofónu Galaxy Note III.

Zdroj: TS Samsung

26.4.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+