MojAndroid

HONOR je tiež výrobcom, ktorému záleží na tom, aby jeho smartfóny boli aktualizované. Avšak operačný systém Android 13 bol predstavený už veľmi dávno, teraz aktualizáciu dostáva minuloročná vlajková loď HONOR Magic4 Pro. A to je trochu neskoro. Informáciu priniesol portál HuaweiCentral.

recenzia Honor Magic4 Pro
Honor Magic4 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

 

Nedávno sme informovali o časovom pláne výrobcu týkajúcom sa aktualizácií na Android 13. Systému sa nedočká len minuloročná vlajková loď, ale aj staršie a nevlajkové modely. Pripomíname, že Magic4 Pro bol predstavený so systémom Android 12.

Mohlo by vás zaujímať:

Okrem najnovšieho operačného systému prináša aktualizácia aj najnovšiu verziu používateľskej nadstavby s názvom MagicOS 7.1, ktorá nahrádza aktuálnu nadstavbu Magic UI6.0.0.187. Aktualizácia je pomerne veľká, má až 3,12 GB. Preto pre jej stiahnutie odporúčame využiť Wi-Fi pripojenie.

Novinky v nadstavbe MagicOS 7.1

Najnovšia nadstavba MagicOS 7.1 je postavená na operačnom systéme Android 13. To znamená, že ak váš smartfón dostane aktualizáciu na tento systém, automaticky bude aktualizovaná aj nadstavba. Platí to aj opačne. Výrobca na svojich stránkach uvádza, že okrem ostatných noviniek prinesie najmä prívetivejšie používateľské prostredie, ktorého cieľom je maximálne zjednodušiť používanie telefónu.

magicos 7.1 honor magic4 pro
Zdroj: Huawei Central

Potešujúca sa zdá byť aj informácia o nižšej náročnosti na batériu, čo by v konečnom dôsledku mohlo znamenať predĺženie výdrže na jedno nabitie. Nebola by to nová nadstavba, keby nekládla dôraz aj na bezpečnosť používateľa. Vďaka technológii MagicGuard, ktorá sa skladá z troch vrstiev – zabezpečenie čipsetu, operačného systému a aplikácií, majú byť vaše dáta ešte viac v bezpečí.

Aktualizuje aj konkurencia

Medzi najaktívnejších výrobcov, ktorí aktualizujú svoje smartfóny na operačný systém Android 13 a nové nadstavby, stále patrí Samsung. Ten pracuje na aktualizácii na nadstavbu One UI 5.1. Zahanbiť sa nenechá ani Xiaomi s aktualizáciami svojich modelov na nadstavbu MIUI 14. V hre sú aj ďalší výrobcovia, napríklad OnePlus s ich nadstavbou OxygenOS 13.

Náš tip
Nie, nie je to vtip. 4G sieť bude onedlho aj na Mesiaci
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+