MojAndroid

Odlúčenie Honoru od spoločnosti Huawei prinieslo jednu veľkú výhodu. Spoločnosť Honor potvrdila, že pripravovaná vlajková loď bude podporovať Google služby. O novinke informoval portál Android Authority.

Honor novinku prezradil na sociálej sieti Twitter

Keďže značka až donedávna patrila spoločnosti Huawei, týkali sa jej sankcie, ktoré americká vláda uvalila na Huawei ešte v roku 2019. Nové modely, ktoré následne Honor vydal, museli byť na trh uvedené bez služieb Google. No teraz, keď už Honor nepatrí pod spoločnosť Huawei, nie je ovplyvnený americkými sankciami.

Po osamostatnení značka obnovila partnerstvá so spoločnosťami Qualcomm alebo Intel a podľa najnovších správ už aj s Googlom. Čoskoro na trh uvedie model Honor 50, ktorý príde s podporou Google služieb.

honor google sluzby
Foto: Android Authority

Výrobca túto radostnú správu prezradil na Twitteri a neskôr potvrdil aj v tlačovej správe. Spoločnosť odpovedala na otázku pod svojim tweetom o pripravovanom smartfóne a dala jasne najavo, že zariadenie bude podporovať Google služby. Taktiež potvrdila, že telefón bude mať nadstavbu Magic UI s niekoľkými novými funkciami.

Spoločnosti sa možno podarí získať späť popularitu, ktorú kedysi mala

Nová vlajková loď, ktorú spoločnosť údajne chystá, by mohli pomôcť značke získať späť popularitu na európskom trhu. Po problémoch s americkou vládou začali používatelia dávať prednosť iným výrobcom a Honor zariadenia začali upadať do zabudnutia.

Náš tip
Pozor na ďalšiu falošnú súťaž, ktorá sa šíri na Facebooku
24.5.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+