MojAndroid

Fitness tracker Honor Band 5 bol len niekoľko dní dozadu oficiálne predstavený aj pre slovenský trh. My sme ho však ešte pár dní predtým stihli otestovať, pričom za to vďačíme e-shopu TomTop.com. Ten pre našich čitateľov pripravil špeciálnu akciu, a tak aj vy môžete tento inteligentný náramok získať už za skvelých 28 €.

Tip: Prečítajte si náš test Honor Band 5 alebo si vypočujte podcast s Honor Band 5

Spočiatku bez slovenčiny

Počas testovania náramku Honor Band 5 sme spočiatku mali menšie problémy s lokalizáciou. Systém tohto zariadenia totiž v pôvodnej verzii nepodporoval slovenčinu a pre plnohodnotné používanie náramku sme si museli telefón prehodiť do angličtiny prípadne češtiny. Náramok totiž neumožňuje zmenu jazyka priamo v nastaveniach. Údaje o lokalizácii získava na základe jazyka, ktorý je nastavený v spárovanom telefóne. Najnovšia aktualizácia tohto fitness trackera už ale, našťastie, slovenskú lokalizáciu pridáva.

honor band 5 na ruke

Pre jej nastavenie je však stále potrebné urobiť niekoľko veľmi jednoduchých krokov. V prvom rade je potrebné nainštalovať si aplikáciu Zdravie (Huawei health) do vášho smartfónu. Následne sa do nej prihláste, prípadne zaregistrujte, a zvoľte kartu “zariadenia”. Na nej si pridajte váš Honor Band 5 (ak ste to už v minulosti urobili, tieto kroky preskočte). Po úspešnom spárovaní sa preskrolujte na spodnú časť aplikácie, kde nájdete možnosť “aktualizácia firmvéru”. Vyberte ju a počkajte, pokým sa vám Honor Band 5 aktualizuje.

Aktualizácia všetko vyrieši

honor band 5 dotykovy displej

Je možné, že tento proces budete musieť zopakovať viackrát, tak si radšej po každej aktualizácii overte či nie je k dispozícii ďalšia. Telefón vás totiž na nový update nemusí vždy upozorniť. Po vykonaní všetkých aktualizácií by sa vám mal náramok automaticky prepnúť na slovenčinu. Ak sa tak ale náhodou z nejakého dôvodu nestane, odporúčame vám zamieriť do jeho nastavení, vybrať v nich úplne poslednú možnosť (systém), následne úplne prvú (resetovať) a odsúhlasiť resetovanie fajkou.

18.10.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+