MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konektivita a komunikácia: Nič dôležité nechýba

Už sme si zvykli na to, že ani pri telefónoch strednej triedy sa nerobia veľké kompromisy pri použitých anténach a spôsoboch pripojenia. Iste, nenájdete tu všetky najnovšie a najrýchlejšie spôsoby pripojenia, no to mnohí používatelia ani nepostrehnú. Spomenieme iba chýbajúce 5GHz Wi-Fi pripojenie, ktoré sa stáva štandardom aj pri dostupnejších smartfónoch, no ešte stále nie je samozrejmosťou.

Na druhej strane, nechýba rýchle LTE či NFC, plná podpora GPS či Bluetooth v4.2. Trošku nás mrzí, že výrobca použil starší microUSB port, ktorý sa stáva čoraz menej používaným. Práve jeho sústavné používanie v strednej triede spôsobuje oddialenie budúcnosti, kedy bude USB-C štandardom naprieč všetkými mobilnými zariadeniami a príslušenstvom. Verme ale, že ide o jedno z posledných zariadení v tejto cenovej kategórii, ktoré ponúka starší port.

Pochváliť ale môžeme kvalitu pripojenia. Všetky druhy konektivity fungovali správne, bez výpadkov či neočakávaného poklesu signálu. Intenzita pripojenia bola tiež na takej úrovni, akú by sme na konkrétnych miestach očakávali. V tomto ohľade sme tak s telefónom nemali žiaden problém.

Fotoaparát: Po dve kamery vpredu aj vzadu

Jednou z najzaujímavejších vlastností smartfónu Honor 9 Lite je štvoritý fotoaparát. Dve šošovky nájdeme vpredu a dve vzadu. V oboch prípadoch ide o kombináciu 13+2MP fotoaparátov, kde sekundárny snímač zabezpečuje efekt rozmazaného pozadia pri fotení portrétov.

Hlavná kamera ponúka obstojné výsledky najmä pri dobrých svetelných podmienkach. Fotky vás síce neočaria kontrastom ani sýtosťou farieb, no ponúkajú veľmi dobrú úroveň detailov. V mnohých prípadoch sa nám však zdali tmavšie ako by mohli byť. Túto nedokonalosť z časti rieši HDR režim, ktorý spolu s ostatnými nájdete v nastaveniach fotoaparátu.

Ako môžeme v tejto kategórii smartfónov očakávať, fotky v horšom osvetlení dramaticky strácajú na kvalite. Aj fotografie v ranných hodinách v rozumne osvetlenej izbe strácajú detaily a objavujú sa mäkké hrany objektov. Nejde tak o fotografického šampióna, no to sme od telefónu v tejto kategórii ani neočakávali. Dobrou správou je ale veľmi rýchly autofokus a praktická aplikácia s množstvom nastavení a režimov.

Natočené video kopíruje charakteristiky fotografií, no chýbajú mu aj detaily. Je však dostatočne jasné a ponúka pomerne dobrý dynamický rozsah. Chválime tiež rozumnú hlasitosť a ostrosť nahraného zvuku, no optickú stabilizáciu by ste tu hľadali iba ťažko. Spoľahnúť sa tak budete musieť na stabilné uchopenie telefónu.

Dôležitou časťou telefónu sú aj predné kamery. Tie naplnili naše očakávania a postarajú sa o naozaj kvalitné selfie fotografie – či už s efektom rozmazaného pozadia alebo bez neho. Dobrou správou je, že aj tento efekt je na veľmi dobrej úrovni. Možno nie je úplne najlepší na trhu, no je minimálne nadpriemerný a hlavne v kategórii selfie fotografií ide o vítanú novinku. Okrem toho, aj samotné fotografie sú pomerne ostré, no reprodukcia farieb už nie je zrovna najlepšia.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

9.2.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+